Festyn w Parku Świętego Rocha

11.05.2014r.

Dnia 11 maja o godz. 16:00 już po raz kolejny z inicjatywy Ks. Proboszcza w Parku Świętego Rocha przy ulicy Grabowskiej odbył się Festyn - Majówka. Początkowo zaplanowany był na 3 maja, niestety pogoda spłatała nam w tym dniu figla i trzeba było Festyn odwołać. Jednak jak mówi przysłowie „co się odwlecze to nie uciecze”. I chociaż rankiem 11 maja niebo spowite było chmurami po południu niebo rozpogodziło się i udało się zorganizować festyn, czas radosnego świętowania i zabawy.
     W czasie festynu została zorganizowana loteria fantowa. Zespół charytatywny zadbał o przygotowanie grilla, frytek, kawy, ciasta. Nie zabrakło oczywiście atrakcji dla dzieci. W parku jest urządzony plac zabaw, dodatkowo dzieci mogły w tym dniu poskakać na trampolinie. Był także czas na występy dzieci. Cały czas przygrywała muzyka, więc było także coś dla amatorów tańca. Nie brakowało więc w tym dniu radosnego gwaru i uśmiechu na twarzach dorosłych i dzieci.
     W organizację festyny włączyli się Druhowie Strażacy, bez ich zaangażowania trudno nam wyobrazić sobie różne uroczystości i imprezy w naszej wspólnocie. Już po raz kolejny udostępnili swój samochód strażacki. Każdy kto chciał mógł obejrzeć jego wyposażenie i chociaż na chwilę usiąść za jego kierownicą. Oczywiście największą atrakcję stanowił on dla dzieci. Wiele osób przymierzało strażackie hełmy. Kto wie, może wśród najmłodszych uczestników festynu byli przyszli strażacy...
     Warto jednak podkreślić jeszcze jedną akcję, którą zorganizowali w czasie festynu Druhowie Strażacy. Każdy, kto w czasie festynu zgłosił się z dowodem rejestracyjnym swego samochodu otrzymał Kartę Ratowniczą Pojazdu. Druhowie Strażacy niejednokrotnie uczestniczą w akcjach ratowniczych, niosąc pomoc ofiarom wypadków. W takich sytuacjach to sekundy decydują często o życiu ludzkim. W czasie festynu Druhowie Strażacy wydali ponad pięćdziesiąt Kart.
     Na zakończenie festynu odbyło się losowanie nagrody głównej loterii fantowej. Ci, którzy to popołudnie i wieczór postanowili spędzić w Parku Świętego Rocha z pewnością nie żałowali.

Zdjęcia z Festynu można obejrzeć w galerii.