Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

III Niedziela Wielkanocna

19.04.2015 r.

1.Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowiek. Po Mszy Św. można zabrać kartkę z pytaniami konkursowymi odpowiedzi należy dostarczyć w przyszłą niedzielę.
2. Podziękowanie:
– Uczestnikom Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz Nabożeństwa Drogi Światła;
– Organizatorom i Wszystkim, którzy uczestniczyli w święceniu jednośladów.
3. Jutro w sanktuarium o godz. 17.30 Różaniec w intencji Ojczyzny.
4. W czwartek uroczystość świętego Wojciecha – Patrona naszej Ojczyzny. Jego męczeńska krew, wylana na początku historii Kościoła w naszym kraju, stała się prawdziwie nasieniem chrześcijan. Zwracajmy się z gorącą modlitwą przez orędownictwo świętego Wojciecha, aby jego ofiara ciągle ożywiała wiarę Polaków. Msze Święte o godzinie 7.00 i 18.00.
5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy w piątek święto Św. Marka Ewangelisty – jest to dzień modlitw o urodzaje. Jest możliwość tego dnia dokonania obrzędu poświęcenia pól. Gdyby ktoś miał życzenie służę moją osobą. Jest to dzień imienin naszego Pana Organisty składamy serdeczne życzenia Błogosławieństwa Bożego obfitych Łask Bożych.
6. We wtorek na godz. 19.00 na probostwo zapraszam Radę Ekonomiczną
7. W tym tygodniu mają swoje spotkania:
- wtorek godz. 19.30 – Krąg Biblijny;
- czwartek godz. 19.00 – Próba zespołu Młodzieżowego;
- czwartek o godz. 20.00 w sali obok probostwa - spotkanie grupy wsparcia.
- piątek godz. 19.30 młodzież – salka kominkowa;
- sobota godz. 11.00 - Chórek dziecięcy
- Niedziela po Mszy Św. o godz. 11.00 – Rodzice Dzieci Komunijnych zamiast spo-tkania w pierwszą niedzielę maja.
8. Pragnę zainteresować wszystkich i zachęcić do nabycia nowej prasy katolickiej:
- Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny
9. Za tydzień w poniedziałek w sanktuarium na Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy modlili się za tegorocznych maturzystów naszej parafii. Już dziś serdecznie zapraszam
10. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak