HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3D

I Niedziela Adwentu

29.11.2015 r.


1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.
2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy: w dni powszednie od wtorku do piątku o godz. 17.15. Rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła.
3. W poniedziałek Msza św. w sanktuarium Św. Rocha połączona z nowenną o godz. 18.00.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Od godz. 16.30 okazja do sakramentu pokuty.
5. Pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem od godz. 15.00. Przerwa o godz. 16.00 - 16.30. Msza Św. o godz. 17.15. Na progu Adwentu zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. Odwiedziny chorych będą przed świętami.
6. I sobota miesiąca o godz. 7.30 śpiewamy godzinki o godz. 8.00 Msza Św. Godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
7. W tym tygodniu mają swoje spotkania:
- w czwartek o godz. 20.00 osoby borykające się z problemem alkoholu i ich najbliżsi – salka obok probostwa;
- w piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego;
- piątek o godz. 19.30 młodzież – salka kominkowa;
- piątek godz. 19.00 Katecheza parafialna zapraszam młodzież klas I i II, III ponadgimnazjalną – salka przy probostwie.
8. Od dzisiaj Zespół Charytatywny rozprowadza świece wigilijne małe – 6 zł ,duże 15 zł. Dzisiaj na drzewku są bombki z wiekiem dziecka - każdy może zabrać taką bombkę i przygotować paczkę dla dziecka – przyniesiemy ją do IV Niedzieli Adwentu. Dziękuję dzieciom ze świetlicy za przygotowanie bombek.
9. Dzisiaj również zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. W najbliższym czasie dotrą one do naszych domów dostarczone poprzez Pana Organistę. Można się w nie zaopatrzyć także w domu u p. Medyńskiego.
10. Serdeczne podziękowania:
- Jubilatce dnia dzisiejszego za ofiarowane żarówki ledowe do sanktuarium;
- Harcerzom za grabienie liści w parku.
11. Za tydzień w całej Polsce będziemy już po raz XVII przeżywać:„Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”. Będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na wschodzie.
12. Polecam Prasę katolicka Opiekun. Gość niedzielny- ducha pielgrzymka , adwentowe rozważania inspirowane czterema bazylikami Wiecznego Miasta, o tym , jak kolejny muzyk nawrócił się i odkrył Boże miłosierdzie .Niedziela – O pielgrzymce ojca Świętego Franciszka do Afryki, A czasie adwentu, i Relikwiach Jana Pawła II oraz o dramacie zamordowanych ludzi w Paryżu, który powinien być refleksja do nawrócenia. Misyjne Drogi – poznajemy świat misyjny a zarazem wspieramy przez zakup misje.
13. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia.
14. Wszystkim Gościom i parafianom życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia, który daje Bóg. Szczęść Boże!


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 30 XI – św. Andrzej Apostoł, Apostoł, który po spotkaniu Mistrza z Nazaretu podzielił się tą radosną nowiną z bratem, Szymonem Piotrem i przyprowadził go do Jezusa;
• 3 XII – św. Franciszek Ksawery, prezbiter i jezuita, który zasłynął jako jeden z największych ewangelizatorów Dalekiego Wschodu; w tym dniu przypada Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej;
• 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia. Jej wspomnienie to dzień modlitw w intencji bezrobotnych – naszych parafian borykających się z tym problemem zawierzymy w czasie modlitwy adoracyjnej i Mszy Świętej.Proboszcz
Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak

Copyright (c) 2012 - 2015 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie