HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DV Niedziela Wielkiego Postu

18.03.2018 r.


1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.
2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Msze o godz. 9.00 i 18.00 w sanktuarium.
3. Jutro rozpoczynamy rekolekcje szkolne. Zajęcia będą się odbywały w szkole. Msza Św. jutro o godz. 09.00. Módlmy się o owocne przeżycie tego czasu przez dzieci i młodzieży.
4. W dniach 19-21 marca w Kępnie odbywa się II Kępiński Kongres Trzeźwości w Diecezji Kaliskiej. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń. Jutro odbędzie się Diecezjalna Droga Krzyżowa z Kępna do Sanktuarium Matki Bożej w Grębaninie w intencji trzeźwości polskich rodzin. Początek o godz. 17.00 na cmentarzu w Kępnie.
5. We wtorek zapraszamy na kolejną Nowennę miesięcy do Trójcy Świętej przed rocznicą konsekracji naszego Kościoła. Szczególnie zapraszam mieszkańców Komorowa i Mikstatu Pustkowia.
6. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30,17.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00
7. W piątek Droga Krzyżowa ulicami miasta Mikstat początek o 19.00. od kapliczki św. Antoniego na ulicy Kaliskiej ulicami: Polna, Łąkowa, Ogrodowa, Odolanowska, Zakole, Cmentarna, Parking i zakończenie Drogi Krzyżowej na cmentarzu przy sanktuarium. Proszę zabrać ze sobą znicze.
8. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. W naszym kościele posługujemy w konfesjonale z zaproszonymi kapłanami w sobotę: godz. 9.00-10.00,11.00-12.00. 15.00-16.00, 16.45-17.45, 19.15-20.00.
9. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą o godz. 10.50 zgromadzimy się na Rynku, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
10. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Młodzież przygotowująca się do bierzmowania udaje się na spotkanie młodzieży naszej diecezji na Górze Krzyża. Wyjazd z ulicy Kaliskiej o godz. 14.00. - zabieramy palmy. Zapisy u Ks. Wikariusza do piątku.
11. Zachęcamy również, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie duszpasterzy do odwiedzenia chorych w domach. Będzie to w wielki wtorek od godz. 10.00 wioski, a następnie miasto. Zgłoszenia w zakrystii.
12. Serdeczne podziękowanie:
- za ofiary składane na daninę i kwiaty do Grobu Pańskiego. Złożyło 160 rodzin, a w parafii jest ... 780. Bóg zapłać! - wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w Drodze Krzyżowej w Mikstacie Pustkowiu.
13. Samorząd Wsi Komorów zaprasza w przyszłą niedzielę 25 marca o godz. 16.00 do Wiejskiego Domu Kultury dzieci z opiekunami z Komorowa na spotkanie z zającem. W programie przedstawienie Kabaretu „Bziu” pod tytułem „Wesołego Alleluja”.
14. Od 20 marca do 29 czerwca br. odbędzie się bezpłatne szczepienie dzieci przeciwko pneumokokom. Szczepienie to daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego. Zaszczepione mogą zostać dzieci do ukończenia 5 roku życia, które nie były wcześniej szczepione. Szczegółowe informacje można uzyskać w przychodni. Liczba szczepionek oraz czas akcji jest ograniczony.
15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Opiekun", "Niedziela", "Gość Niedzielny". Propozycji wiele, każdy znajdzie coś dla siebie.
16. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
Proboszcz
Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak

Copyright (c) 2012 - 2018 Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Trójcy w Mikstacie