Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

XXII Niedziela Zwykła

30.08.2015 r.

1. We wtorek 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Weźmy udział we Mszy Świętej z prośbą o błogosławieństwo w nowym roku. Dlatego zapraszam na Mszę Świętą, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów. Msza Święta w naszym kościele o godz. 10.00 dla wszystkich szkół. Wcześniej o godz. 8.30 rozpoczęcie Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej. Natomiast w Gimnazjum po Mszy św. o godz. 11.00.
2. Również we wtorek, przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosła potężne niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach na mszy św. o godz. 18.00. Módlmy się także o pokój na świecie, a szczególnie o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach.
3. Składam serdeczne podziękowania za: - przygotowanie wieńców, ofiarowane chleby i składane ofiary z okazji naszego parafialnego dziękczynienia za tegoroczne zbiory.
- kwiaty ofiarowane do świątyni, również nowożeńcom z ubiegłego tygodnia
- dwom rodzinom za dar na stół na probostwo.
4. Po wakacjach wznawia swoją działalność Świetlica Środowiskowa u Sióstr. Codziennie w godz. 12.00 – 17.00 mogą się tam gromadzić dzieci, aby wspólnie odrabiać lekcje i korzystać z różnych kół zainteresowania. Do piątku prosimy o zapisy uczestników. Ograniczona jest liczba miejsc.
5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- pierwszy czwartek miesiąca, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego; O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty dla tych którzy nie mogą tego uczynić w piątek. O godz. 18.00 Msza Św. W Bazylice Św. Józefa w Kaliszu - Modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia -Pielgrzymka Radia Maryja.
- Pierwszy piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wy-nagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi; Msze św. o 7.00, 16.30 i 18.00 . O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi św. od godz.15.30 do 16.30. O godz. 16.30 Msza Św. dla dzieci i młodzieży- po Mszy Św. spotkanie tych, którzy prągną przyjąć Sakrament Bierzmowania. Drodzy rodzice proszę o współpracę i pomoc . Dalszy ciąg spowiedzi od godz. 17.15 do 18.00 i Msza Św. Od godziny 10.30 odwiedziny chorych zgłoszenia w zakrystii.
- Pierwsza sobota miesiąca, poświęcona modlitwie do Matki Najświętszej. godz. 7.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i Msza Św. o godz. 8.00. O godz. 21. 00 Apel Jasnogórski w świątyni.
6. Zwracam uwagę na zmianę godzin Mszy Św. W tygodniu o godz. 18.00. Niedziela godz. 8.00, 9.30 i 11.00, a po południu w sanktuarium o godz. 16.00.
7. Za tydzień odpust w Przedborowie suma o godz. 12.00. W Mikorzynie Diecezjalne Dożynki więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
8. W tym tygodniu swoje spotkania mają:
- w czwartek – godz. 20.00 Osoby borykające się z problemem alkoholu i ich najbliżsi,
- piątek godz. 16.30 na Mszy św. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania klasy I ,II gimnazjum po Mszy św. spotkanie organizacyjne po wakacjach; Po Mszy Św. proszę, aby na chwile zgłosiły się te osoby w zakrystii.
- piątek - godz. 19.30 młodzież - salka obok probostwa
- sobota godz. 10.30 – ministranci;
- sobota godz. 11.00 kandydaci na ministrantów;
- w niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów uczniów klas I
- w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 Dzieci z Klasy III wraz z rodzicami
9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej- do nabycia: „Opiekun”- bardzo ciekawy artykuł, którego nie można przegapić; "Niedziela"; "Gość Niedzielny"; "Mały Gość Niedzielny".
10. Szanownym Solenizantkom i Solenizantom, Jubilatom miesiąca września serdeczne życzenia: Błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkiej pomyślności!.
11. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i całego ty-godnia, który daje nam Bóg. Dzieciom i młodzieży na nowy rok szkolny - Szczęść Boże!

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak