Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Niedziela Palmowa

29.03.2015 r.

1. Dziękuję wszystkim za udział w Drodze Krzyżowej w Mikstacie Pustkowiu – radzie sołeckiej za nadzorowanie i przygotowanie stacji. Uczestnikom piątkowej Drogi Krzyżowej ulicami miasta Mikstatu za wielkie świadectwo wiary. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w przeżyciu tej Drogi Krzyżowej: Druhom Strażakom, Harcerzom, Panu Organiście oraz tym, którzy przygotowali miejsca stacji pod kierownictwem Samorządu Mieszkańców.
2. Podziękowanie:
- za ofiary składane na daninę diecezjalną i kwiaty do Grobu Pańskiego wywiązało się z tego obowiązku 1100 parafian;
- pięciu rodzinom za dary na stół dla kapłanów posługującym w sobotę w konfesjonale.
- siostrom Franciszkanom za przygotowanie posiłków dla kapłanów posługujących minionej soboty w konfesjonale;
- Panu Andrzejowi Pastokowi za renowację konfesjonału;
3. Jutro Msza św. w Sanktuarium godz. 18.00. O godz. 17.30 różaniec w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie.
4. Odwiedziny chorych – wioski poniedziałek od godz. 14.00; miasto we wtorek od godz. 14.00 - zapisy w zakrystii.
5. Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana przez wszystkich kapłanów naszej parafii o godz. 18.30. Proszę o przyniesienie skarbonek wielkopostnych.Odbędzie się także poświęcenie szatek dzieci z klasy III. Po zakończonej liturgii adoracja do godz.22.00.
6. W WIELKI PIĄTEK zachowujemy post ścisły. Droga Krzyżowa o godz. 18.00, Liturgia wielkopiątkowa o godz. 18.30. Po liturgii całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Proszę, aby całonocną wartę podjęli strażacy z Komorowa. Okazja do sakramentu pokuty po zakończonej liturgii od godz. 21.00.
7. Adoracja w Wielki Piątek i Sobotę:
godz. 10.15 - dzieci kl I – III godz. 10.15,
godz. 11.15 - dzieci klasy IV – VI
godz. 14.00 - Eucharystyczny Ruch Młodych
godz. 15.00 młodzież gimnazjum i przygotowująca się do bierzmowania;
W godzinie Miłosierdzia rozpoczniemy również Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
8. Wielka Sobota - Święcenie potraw:
W kościele: godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 16.30.
godz. 12.15 – u Sióstr na ulicy Kaliskiej
godz.10.00 – Komorów sala, Drabenty – kapliczka, Rasiak, Siankiewicz –
kapliczka, Stefaniak, godz. 11.30 – kapliczka pod lasem Mikstat Pustkowie
godz. 11.45 – Kapliczka obok Pilarskich , 12.00 – Ilski.
9. W sobotni wieczór o godz. 20.00 rozpoczynamy Wigilię Zmatwychwstania Pańskiego. Po zakończonej wigilii procesja eucharystyczna rezurekcyjna wokół kościoła. Proszę na procesję: orkiestrę, stałą asystę, ministrantów, ERM. Na wigilię paschalną przynosimy świece.
10. I Święto Wielkanocy Msze Św. godz. 9.30, 11.00 i 16.00 sanktuarium – o godz. 15.00 Procesja Emaus . W Poniedziałek wielkanocny porządek Mszy Św. tak jak w niedzielę godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00 – sanktuarium.
11. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Zofię Pakulską, pogrzeb śp. Bogdana Nawrota z ul. Ogrodowej we wtorek o godz. 12.00 Różaniec po wieczornych Mszach Św. Tych zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...
12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Opiekun", "Gość Niedzielny", "Niedziela". W zakrystii jest do odebrania kolejny numer "Okna Wiary".
13. W środę o godz. 20.30 próba Orkiestry.
14. Za dwa tygodnie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na godz. 16.00 do Sanktuarium zapraszam wszystkich motocyklistów, młodzież na skuterach, rowerzystów. Pragniemy w ten sposób rozpocząć sezon wiosenny . Po Mszy św. na parkingu poświęcenie motocykli, skuterów, rowerów.
15. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak