Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Niedziela XVII Zwykła

24.07.2016 r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów. Ofiary, jakie zbieramy przy poświęceniu pojazdów, przeznaczone są na środki transportu na Misjach. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać! Warto pamiętać o św. Krzysztofie, patronie kierowców, podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Kierowcom życzymy zawsze opieki Św. Krzysztofa i Aniołów Stróżów. Bezpiecznej podróży!
2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować:
- Stałej Asyście i Panom, którzy umożliwili uczestnictwo w Odpuście w Grabowie.
- Wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do naszej świątyni. Przypominam, że można je składać do wiadra przy bocznym wejściu najlepiej do piątku;
- dziękuje również tym, którzy pięknie segregują kwiaty i liście na cmentarzu. Oby tak dalej. Bóg zapłać!
3. Dokładny program Wizyty Apostolskiej Jego Świątobliwości Franciszka w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży znajduje się w gablocie. Zachęcamy do łączności duchowej poprzez transmisje.
4. Informacje dla wyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa:
- Wyjazd w czwartek z dworca PKP W Ostrowie Wlkp. zbiórka o godz. 20.00
- Podstawiony Pociąg linii Kalisz- Kraków i nazwie „Dom Józefa”
Prosimy jeszcze raz zapoznać się z informacjami zawartymi na oficjalnej stronie internetowej Światowych Dni Młodzieży.
5. Pan powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Pawła Binkowskiego z Os. Bielany w wieku 50 lat. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00 Różaniec po wieczornych Mszach Świętych. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz Mu dąć Panie...
6. Planujemy wyjazd na I czwartek do Kalisza (4 sierpnia). Podczas tej modlitwy odbędzie się spotkanie z Mary Wagner kanadyjską obrończynią życia dzieci nienarodzonych, która spędziła łącznie 6 lat w wiezieniach za wchodzenie z białą różą do klinik aborcyjnych oraz modlitwę w intencji kobiet chcących dokonać aborcji. Wyjazd o godz. 15.30 z ulicy kaliskiej. Zapisy w biurze parafialnym.
7. Przed świątynią u ministrantów można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Polecam: „Opiekun”- Wiadomości z naszej diecezji . „Gość Niedzielny” , "Niedziela". Polecamy również figurę Świetego Jana Pawła II z wypisanymi wszystkim pielgrzymkami oraz Światowymi Dniami Młodzieży.
8. W imieniu własnym oraz całej zbolałej rodziny składam serdeczne podziękowania dla mojej rodziny parafialnej za towarzyszenie nam w tych trudnych chwilach, za modlitwę różańcową tutaj w Mikstacie, za tak licznie zamówione Msze Święte W Mikstacie i za obecność na pogrzebie mojego Tatusia śp. Zdzisława Ordziniaka. Podziękowanie również dla Orkiestry, Chóru parafialnego składam na ręce pana Organisty Marka i Pani Dyrygent Izabeli.
9. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak