Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

XVII Niedziela Zwykła

26.07.2015 r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów według planu: wjazd ul. Kościelną przed główne wejście i odjazd ul. Kościuszki. Ofiary zbierane przy poświęceniu pojazdów przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać. Warto pamiętać o patronie kierowców , św. Krzysztofie podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Kierowcom życzymy zawsze opieki Św. Krzysztofa i Aniołów Stróżów –bezpiecznej podróży. Podobnie jak w ubiegłych latach podczas poświęcenia MIVA Polska prowadzi Akcję św. Krzysztof - 1gr za 1km. Jest to apel do kierowców, aby podziękować Bogu za bezpieczne podróże i w myśl hasła 1 grosz za 1km bezpiecznej jazdy przekazać swój dar na środki transportu dla misjonarzy.
2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować:
- Stałej Asyście i Panom, którzy umożliwili uczestnictwo w odpuście w Grabowie.
- Wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do naszej świątyni. Przypominam, że można je składać do wiadra przy bocznym wejściu, najlepiej do piątku;
- dziękuje również tym, którzy pięknie segregują kwiaty i liście na cmentarzu, oby tak dalej. Bóg zapłać!
3. W ramach pielgrzymki kaliskiej i diecezji kaliskiej w miesiącu sierpniu wędrują pielgrzymi z Koźmina Wlkp. W tej grupie pielgrzymowało w ostatnich latach wielu naszych parafian. Podobnie zapraszam w tym roku. Wszelkich i formacji udziela ks. wikariusz Paweł.
4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 7.30 śpiewamy Godzinki o NMP, o godz. 8.00 Msza Św. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski przy kapliczce Św. Rocha w parku na ul. Grabowskiej.
5. Przed świątynią u ministrantów można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Polecam: „Opiekun”- Wiadomości z naszej diecezji . „Gość niedzielny” , "Niedziela".
6. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak