Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Niedziela XIII Zwykła

26.06.2016 r.

1.Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania
2.Przeżywamy czas Złotego Jubileuszu ks. kan. Jerzego Rasiaka. Niech Maryja Matka Najwyższego kapłana otula ks. Jubilata płaszczem swej macierzyńskiej opieki, a Święty Roch niech oręduje u Pana we wszystkich potrzebach.
3. W środę – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 10.00 i 18.30. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze. O godz. 18.30 modlimy się w intencji ks. Pawła – wikariusza z okazji imienin i w duchu dziękczynienia za dwuletnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Tego dnia wspominamy również kolejną rocznicę śmierci śp. Ks. Józefa Paschke.
4. W czwartek o godz. 12.00 z ul. Kaliskiej wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy przyjmujemy do wtorku, są jeszcze wolne miejsca.
5. Spowiedź św. w pierwszy piątek – rano pół godziny przed Mszą Świętą, zaś po południu od godz. 15.30 – 16.30 i 17.30 – 18.30.Dzieci z klasy IV zapraszamy o godz. 17.45. Wyjazd z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 10.00 - zapisy w zakrystii. Msze Św. o godz. 7.00 i 18.30.
6. W sobotę o godz.7.30 śpiewamy godzinki , zaś o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski na ul. Grabowskiej przy kapliczce św. Franciszka.
7. Serdeczne podziękowania:
- nowożeńcom wczorajszego dnia za ofiarowane kwiaty do świątyni;
- nowożeńcom, którzy złożyli ofiarę na renowację świątyni oraz ofiarowali 3 alby dla kapłanów. Bóg zapłać!
8. Polecam prasę katolicką : „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
9. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letni wypoczynek życzę udanego wypoczynku. Zwracam uwagę na to, iż w miesiącu lipcu i sierpniu Msze Św. w niedzielę o godz. 8.00, 10.30 i w sanktuarium o godz. 18.00.
10. Szanownym Solenizantkom i Solenizantom,, Jubilatom miesiąca lipca serdeczne życzenia: Błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkiej pomyślności!
11. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak