Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Niedziela XXI Zwykła

21.08.2016 r.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za pomoc w przygotowaniu Uroczystości Odpustowych:
- Mieszkańcom Komorowa za przygotowanie girland i otoczenia sanktuarium;
- Samorządowi Mieszkańców Miasta za postawienie flag na wjazdach do Mikstatu
Mieszkańcom naszej parafii za wywieszenie flag oraz przyozdobienia domów;
- Wszystkim, którzy uczestniczyli w XII sesji popularno- naukowej;
- Strażakom za wszelką pomoc - zabezpieczenie procesji i błogosławieństwa zwierząt;
- Harcerzom za opiekę medyczną;
- Siostrze Monice wraz zespołem za przygotowanie dekoracji odpustowych;
- Tym, którzy pomogli w sprzedaży pamiątek związanych z Sanktuarium;
- Wszystkim gospodarzom za przyprowadzenie zwierząt na obrzęd błogosławieństwa; szczególnie tym, którzy odpowiedzieli na moją prośbę związaną z nowym transportem zwierząt – dziękuję za podtrzymanie tradycji – Bóg zapłać.
- Stałej Asyście i dziewczynkom sypiącym kwiatki;
- Orkiestrze i Chórowi, p. Izabeli Tomala i Markowi Medyńskiemu;
- Ks. Wikariuszowi Krzysztofowi i wszystkim ministrantom;
- Firmie Kateringowej: Hełka
- Firmie Ami
- Piekarni p. Janickiej
- Rodzinom, które ofiarowały dary na stół na probostwo
- Zespołowi Charytatywnemu za przygotowanie spotkania dla osób starszych i chorych;
- dziękuję również: P. Burmistrzowi, Pracownikom Urzędu Miasta i Gminy za wszelaką pomoc.
- pracownikom MGOk-u
- Drukarni Pana Piotra Kalusińskiego za plakaty, zaproszenia oraz pamiątki z Sanktuarium.
- Osobne podziękowania tym, którzy pomogli w organizacji Szkoły Świętego Rocha;
- dziękuję również państwu Kapałom za prace porządkowe przy skalniaku i kapliczce Św. Rocha w Parku
- Firmie Elektra i Rafpol za troskę o oświetlenie oraz nowe oświetlenie kapliczki na parkingu;

Jeśli Kogokolwiek pominąłem przepraszam
Niech Dobry Bóg Wam Błogosławi.

2. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach, dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten jest spotykany w Kościele już od IX wieku. Podczas tego dziękczynienia prosimy Ojca w Niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmujemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej dziękczynienie za zbiory.
3. Dziękuję:
- za przygotowanie wieńców, ofiarowane chleby i składane ofiary z okazji naszego parafialnego dziękczynienia za tegoroczne zbiory.
- Za ofiary składane w minionym tygodniu na prace renowacyjne.
4. Msze św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku włącznie w sanktuarium.
5. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czasu, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim.
W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej Msze Św. o godz. 8.00 I 18.00 w sanktuarium w intencji Rodzin z Mikstatu Komorowa, Mikstatu Pustkowia. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W środę, 24 sierpnia obchodzimy święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
6. Do nabycia jest już Kalendarz Diecezji Kaliskiej na rok 2017. Koszt kalendarza to 5 zł i stanowi on, jak co roku, cegiełkę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej.
7. Za tydzień Wojewódzko–Diecezjalne Dożynki w Liskowie. Nasz Dekanat będzie reprezentowała parafia Kaliszkowice Kaliskie wraz z proboszczem.
8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej- do nabycia: „Opiekun”, "Gość Niedzielny", "Niedziela"
9. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia, który daje nam Bóg. Szczęść Boże!

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak