Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Zesłanie Ducha Świętego

20.05.2018 r.

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Dzisiaj przeżywamy również Nowennę miesięcy do Trójcy Świętej miesięcy przed rocznicą konsekracji naszego Kościoła.
2. Dzisiaj w podczas Uroczystej Mszy Św. o godz. 10.00 41 dzieci przystępuje do Pierwszej Komunii Św. Dzieciom i ich rodzicom przekazujemy serdeczne życzenia: Niechaj miłosierdzie Boże zawładnie ich całym życiem, a Maryja Matka Bożego Miłosierdzia i Św. Józef upraszają ich rodzicom potrzebne łaski w prowadzeniu swoich dzieci do Boga. Dzisiaj zapraszam dzieci i rodziców chrzestnych na nabożeństwo majowe o godz. 16.00.
Od poniedziałku do niedzieli dzieci przeżywają „Biały Tydzień” i z wdzięcznością dla Pana Jezusa z rodzicami uczestniczą we Mszy Św.: poniedziałek godz. 16.30 Msza Św. – wspólne zdjęcie. Następne dni 18.00 – majowe i Msza Św. Zakończenie „Białego Tygodnia” w niedzielę na sumie odpustowej o godz. 11.00
3. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknej uroczystości I Ko-munii Św. Za przygotowanie kościoła do uroczystości: dziękuję rodzicom dzieci z klasy III, siostrze Ewie, Sylwii wraz z rodzicami dzieci z klasy III - za piękne dekoracje. Rodzicom dzieci I komunijnych za kwiaty oraz dekoracje. Osobne podziękowania kieruje pod adresem siostry Ewy katechetki dziękuję za trud przygotowania dzieci do tej uroczystości na katechezie jak również całego programu dzisiejszej uroczystości. Panu Organiście p. Markowi, Orkiestrze, Zespołowi, Ministrantom. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnym dziękuję za ofiarowany chodnik do kościoła do nawy głównej.
4.W drugi dzień Zesłania Ducha Świętego obchodzimy wspomnienie NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 10.00, 16.30 i 19.00- w sanktuarium.
5. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
6. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 18.00, niedziela godz. 16.00.
7. Apel Jasnogórski – sobota godz. 21.00 przy kapliczce na ul. Kaliskiej
8. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
9. Za tydzień Uroczystości Odpustowe w naszej parafii. W sobotę o godz. 17.30 Uroczyste Nieszpory i Majowe i Msza Św. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi ks. Kan Paweł Kubiak – kustosz sanktuarium Matki Bożej w Tursku. Proszę stałą asystę na odpust i dziewczynki do sypania kwiatków. Proszę o wywieszenie flag na terenie całej naszej parafii.
10. W tym tygodniu nie będzie czynne biuro parafialne w poniedziałek, środę i czwartek.
11. Bóg zapłać:
- za ofiary składane na renowację naszej świątyni;
12. Prosimy o wsparcie dzieci w kwiatki do sypania – można zostawić do kosza w bocznym wejściu.
13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej:; Opiekun- o parafii Turkowy gdzie pracuje syn naszej parafii ks. Ryszard Zieliński. , Gość Niedzielny Mały Gość niedzielny, Niedziela
14.Grupa Inicjatywna Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego w naszym sanktuarium organizuje Pielgrzymkę motocyklową do Wambierzyc. Rozpoczęcie 23-24 czerwca. Ze względu na ograniczoną ilość uczestników osoby zainteresowane proszone są aby zgłaszały się do Księdza Proboszcza.
15. W dniach 25 – 28 czerwca proponujemy wyjazd dzieci, młodzieży i dorosłych w Kotlinę Kłodzką . Koszt 380 zł. Informacje i zgłoszenia u ks. Wikariusza Krzysztofa.
16. W dniach 23 lipca do 1 sierpnia wczasorekolekcje z niepełnosprawnymi. Zachęcamy osoby niepełnosprawne o wolontariuszy oraz wszystkich chętnych do wsparcia tego dzieła. Informacje u ks. Wikariusza Krzysztofa.
17. 28 maja w Ośrodku Zdrowia odbędzie się bezpłatne badanie ostrości wzroku. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń
18. Po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej w czwartek 31.05. będziemy obchodzili Boże Ciało. Już dziś proszę aby cztery ołtarze w tym roku postawiono według następującego porządku a do koordynatorów zwracam się z uprzejmą prośbą o przegotowanie tych ołtarzy, a mieszkańców wyznaczonych rejonów proszę o pomoc w tym dziele koordynatorom.

Hasło Miejsce Ołtarza Rejon Koordynatorzy
Eucharystia jest ofiarą Na parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy przy ścianie I Komorów Stara Wieś, nad szosą, Zagórze Zdzisława Kmiecik
Anna Karolewska
Bolesław Gloc
Eucharystia jest pokarmem duszy W wejściu do Apteki na skrzyżowaniu ul. Chopina i Krakowskiej III Komorów Pustkowie,Budy Maria Madry
Elżbieta Rokicka
Sławomir Mazurkiewicz
Eucharystia jest sakramentem zjednoczenia Ul. Rynek Pod Figurą NSPJ VI _ Mikstat, ul. Rynek, Kościelna, Chopina, Kościuszki,
Matejki , Mickiewicza, Skryta, Południowa
Jolanta Dutkiewicz
Aleksandra Sito
Fabian Organista
Eucharystia jest zadatkiem nieśmiertelności Pod krzyżem misyjnym Przy kościele Świętej Trójcy VIII – Mikstat, ul. Wrocławska, Zakole, Kwiatowa, Św. Rocha, Młyńska, Krakowska Magdalena Walas
Henryka Zawada
Łukasz Siankiewicz

19. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę pogodnej niedzieli, szczególnie pogodnej duchowo. Niech Bóg błogosławi w nowym tygodniu.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak