HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DJEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

26.11.2023 r.


1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.
2. Dzisiejszy dzień jest świętem służby liturgicznej ołtarza dziękuję wszystkim za czynne angażowanie się w życie wspólnoty parafialnej. Rodzicom dziękuję za to że pozwolili swoim pociechom zaangażować się w życie parafii. Siostrze Beacie za opiekę nad ERM, oraz nad Chórem i Chórkiem.
3. Wczoraj rozpoczęła się Peregrynacja Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w Diecezji Kaliskiej. W Ostrzeszowie w FARZE na Mszach świętych o 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i o 16.00 – modlitwa przy Relikwiach z okolicznościowymi kazaniami. Na 12.15 zapraszamy zwłaszcza wszystkich zaangażowanych w naszych Parafiach w dzieła charytatywne - Ulmowie to SAMARYTANIE Z MARKOWEJ! Na 16.00 zapraszamy szczególnie Małżonków i całe Rodziny, Rodziców oczekujących na narodzenie dziecka… W czasie od 13.30 do 16.00 – modlitwa w świątyni dla wszystkich, którzy swoje życie pragną powierzyć orędownictwu Błogosławionej Rodzinie Ulmów.
4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do sakramentu pokuty od godz. 6.30 – 7.00; 15.30- 16.30 i 17.15 – 18.00. Msze Św. godz. 7.00 i 18.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 10.00 –miasto a następnie wioski - zgłoszenia w zakrystii- jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to będą jeszcze odwiedzimy przed świętami.
5. W I Sobotę miesiąca o godz. 7.30 godzinki i Msza Św. wynagradzająca z nowenną. Po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 20.30 różaniec i 21.00 Apel Jasnogórski.
6. W sobotę zapraszam młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie do salki o godz. 15.30 Grupa I, o godz. 16.30 – grupa II
7. Siostry FRM pracujące na Ukrainie przekazały prośbę do naszych Sióstr, od żołnierzy, o potrzebne rzeczy, to jest: power banki, latarki, ocieplacze na czoło - opaski, płaszcze przeciwdeszczowe, męskie skarpety. Dary będzie można składać u Sióstr bądź pod obrazem Jezusa Miłosiernego, do 10 grudnia. Dary zostaną przekazane osobiście.
8. Serdeczne podziękowania :
- Firmie Kominki z Komorowa za odnowienie kominka w Domu Parafialnym;
- za ofiary składane na renowację stan konta wynosi obecnie 17 050,00 zł.
9. Pragnę przypomnieć, iż w myśl ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych należy po upływie 20 lat wnieść opłatę w celu przedłużenia miejsca grzebalnego.
9. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek, czwartek, piątek, po wieczornych Mszach Świętych do 19.15 - dodatkowo w sobotę o godz. 9.00 – 10.00.
10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele od wtorku do piątku o godz. 17.15 W pierwszą niedzielę Adwentu podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można kupić w zakrystii lub u Sióstr na ul. Kaliskiej. Będą również już dostępne świece wigilijne w cenie 12 zł i 20 zł.
11. Również za tydzień na Mszy Św. o godz. 10.30 podsumowanie udziału w nabożeństwach różańcowych
12. Samorząd Mieszkańców wsi Komorów zaprasza dzieci wraz z opiekunami na spotkanie ze Świętym Mikołajem, które odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz.15.00 w Domu Kultury w Komorowie.
13. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Zdzisława Zimorskiego i śp. Łucji Furmanek. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Od 1 listopada w Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. są odprawiane Msze św. gregoriańskie za śp. Rafała Ruda i śp. Pawła Trzęsowskiego . Od 1 grudnia będą odprawiane za śp. Marię Zimorską, śp. Marię Witkowską, śp. Zdzisława Zimorskiego, śp. Katarzynę Kapała,
14. Zapraszamy na rekolekcje adwentowe dla Duszy, Zdrowia i Ciała, które odbędą się w dniach 11-13 grudnia 2023 r. w Ośrodku Wypoczynkowo - Szkoleniowym ,,Pascha" w Przedborowie. Zapisy przyjmowane są do 5 grudnia
15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Niech Bóg Wam błogosławi, a Święty Roch otacza swoją opieką. Szczęść Boże!


Proboszcz
Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak


Copyright (c) 2012 - 2023 Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Trójcy w Mikstacie