Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

II Niedziela Wielkiego Postu

01.03.2015 r.

1. Dzisiaj naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Bóg zapłać za składane ofiary do puszek na Dzieło Pomocy Misjom.
2. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne:
- Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00.
- Droga Krzyżowa - w piątek o godz.16.30 dla dzieci; godz. 17.30 i 20.30.
- Koronka do Miłosierdzia Bożego - piątek godz. 15.00
3. W swej wędrówce po naszej Diecezji, relikwie św. Jana Pawła II odwiedzą Mikstat w środę i czwartek. Uczniowie szkół im. Jana Pawła II w tych miejscowościach i parafie, w których gościły relikwie, przeżywają te dni w sposób wyjątkowy. Jest to czas modlitwy i przybliżania postaci wielkiego Patrona. Dzieci i młodzież, niepamiętający przecież Świętego, poznają Go przez świadectwo dorosłych – rodziców, nauczycieli, kapłanów. Dlatego, ta wyjątkowa postać, jest im bliska znacznie bardziej niż wielu innych patronów - bohaterów i wzorców do naśladowania - żyjących w dawnych czasach. Dodatkowo, obecność relikwii wytwarza atmosferę szczególnej więzi w modlitwie, z naszym Papieżem, który choć odszedł z tego świata, pozostał w naszych sercach. W środę około godz. 16.30 powitanie relikwii przy kościele Św. Trójcy. Następnie Msza św. o godz. 17.00 - po Mszy Św. dla chętnych do godz. 21.00 czuwanie przy relikwiach zakończone Apelem Jasnogórskim. W czwartek o godz. 9.30 Msza Św. we wszystkich intencjach Bogu wiadomych przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II następnie przekazanie relikwii do Gimnazjum, a o godz. 13.00 Msza Św. dla społeczności naszego Gimnazjum o godz. 15.00 wspólna modlitwa w Godzinie Miłosierdzia przy relikwiach i o godz. 15.45 przekazanie Relikwii społeczności uczniowskiej z Kowalewa. Gorąco zapraszamy.
4. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.W Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia – transmitowane przez Telewizje TRWAM i Radio Maryja i Radio Rodzina
- W I piątek okazja do Sakramentu pokuty od godz. 15.30 – 16.30 i godz. 17.15 do 18.00, Msze św. godz. 7.00, 18.00 Odwiedziny chorych o godz. 10.00 zapisy w zakrystii.
- W sobotę o godz. 7.30 śpiewamy godzinki o godz. 8.00 Msza św. połączona z Nowenną do MBNP, O godz. 20.30 wieczór z Tajemnicą Drogi Krzyżowej zakończony Apelem Jasnogórskim. Zapraszam mieszkańców rejonu IX - Grabowska, Słowackiego, Sportowa, Estkowskiego, Rolna , Okrężna,
5. W niedzielę 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pan-nach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Zapraszam na Mszę św. o godz. 9.30.
6. W przyszłą niedzielę taca zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne.
7. W tym tygodniu mają swoje spotkania:
- wtorek godz. 19.30 Krąg Biblijny
- czwartek o godz. 20.00 - spotkanie grupy wsparcia.
- piątek godz. 19.00 Młodzież klas I ponadgimnazjum katecheza parafialna
- sobota godz. 10.30 ministranci, 13.00 – Eucharystyczny Ruch Młodych;
8. Daninę diecezjalną i ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do koszyczka podczas Mszy św. lub w biurze parafialnym.
9. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Zdzisławę Psikus z ul. Grabowskiej. Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny Odpoczynek racz Jej dać Panie…
10. Caritas Diecezji Kaliskiej zwraca się do wszystkich wiernych naszej diecezji o wykorzystanie możliwości odpisania 1% naszego podatku na rzecz Naszej Caritas na zakup sprzętu medycznego dla osób obłożnie chorych i starszych, który zostanie przekazany do wypożyczalni sprzętu medycznego. Musimy mieć świadomość, że istnieje wiele organizacji pożytku publicznego, które godzą w wartości chrześcijańskie albo wprost walczą z Kościołem, jeśli nie zadeklarujemy naszego 1 % na dzieła kościelne to może się okazać, że te środki będą wykorzystane przeciwko nam.
11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Opiekun"- świadectwa cudów dokonanych za wstawiennictwem Św. Józefa , "Gość Niedzielny", "Mały Gość Niedzielny", "Niedziela" – dołączona płyta: Żale Matki Bożej Bolesnej- Misterium wg poezji staropolskiej i pieśni wielkopostnych oraz o żołnierzach wyklętych niezłomnych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przypominam również, że codziennie od godz. 8.00 – 10.00 i od godz. 15.00 do 21.00 na falach 103,1 FM można słuchać naszego radia diecezjalnego „Radio Rodzina”.
12. W tym tygodniu zebrania wiejskie poświęcone wyborom Sołtysów i Rad Sołeckich: sobota godz. 18.00 – Komorów, niedziela godz. 11.00 Mikstat Pustkowie w MGOK-u
13. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak