HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DNiedziela XXVI Zwykła

25.09.2016 r.


1.Składam serdeczne podziękowania:
- za ofiary składane na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech zebraliśmy 953,30 zł; Bóg zapłać; - za ofiary złożone w minionym tygodniu na renowację świątyni. Bóg zapłać!
- tym, którzy włączyli się w zbiórkę elektronarzędzi organizowaną przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie;
- tym, którzy w miniony piątek pomogli w sprzątaniu świątyni;
- tym ,którzy ofiarowali kwiaty do świątyni w minionym tygodniu;
2. W środę w naszej wspólnocie przypada całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorację proponuję według następującego programu:godz. 7.00 Eucharystia Modlitwa Różańcowa prowadzona przez:
godz. 07.30 – 08.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci Apostolstwo Dobrej Śmierci
godz.08.00 – 09.00 Komorów Stara Wieś    
godz. 09.00 – 10.00 Komorów Pustkowie, Piaski, Helenów    
godz. 10.00 – 11.00 Komorów Kobyle, Wygony,    
godz. 11.00 – 12.00 Mikstat Pustkowie Róża Św. Anny
godz. 12.00 – 13.00 Mikstat – ulice: Jęczmienna, Polna, Różana, Torfowa, Łąkowa, Kłosowa, Róża Św. Teresy
godz. 13.00 – 14.00 Mikstat – ulice: Rynek, Kościelna, Chopina, Kościuszki, Matejki, Mickiewicza, Skryta, Południowa Róża Św. Agaty
godz. 14.00 – 15.00 Mikstat – ulice: Wrocławska, Zakole, Odolanowska, Kwiatowa, Podgórna, św. Rocha, Cmentarna, Ogrodowa, Młyńska, Krakowska. Róża Świętej Trójcy
godz. 15.00 – 16.00 Mikstat – ulice: Grabowska, Słowackiego, Sportowa, Estkowskiego, Rolna, Okrężna Koronka do Bożego Miłosierdzia Czciciele Bożego Miłosierdzia
godz. 16.00 – 17.00 Mikstat – ulice: Brzozowa, Wyszyńskiego, Korczaka, Powstańców Wlkp., Mikołajczyka, Narutowicza, Rataja, Witosa. Róża Św. Barbary
godz. 17.00 – 18.00 Mikstat – ulice: Osiedle Bielany, Kaliska Siostry Franciszkanki


W ramach Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast Świata – o godz. 15.00 wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem przed kościół, by odmówić Koronkę. Serdecznie zapraszamy do dania świadectwa w tym czasie. To jest oczywiście propozycja. Jeśli ktoś nie może o tej godzinie zapraszam w innej porze dnia, ale niech nikogo nie zabraknie. Jezus zaprasza czy zlekceważysz to zaproszenie?
3. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi
4. W najbliższą sobotę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe:
- dla dzieci o godz. 16.45 ( poniedziałek - piątek) - dla dorosłych o godz. 17.30.
Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki. Serdecznie zapraszam również mieszkańców poszczególnych rejonów według planu:sobota Mieszkańcy Rejonu I: Komorów Stara Wieś i Komorów nad szosą, Zagórze
poniedziałek Mieszkańcy Rejonu II Komorów Kobyle, Wygony, Piaski
wtorek Mieszkańcy Rejonu III – Komorów Pustkowie, Budy


5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. godz. 7.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i Msza Św. o godz. 8.00. Godz. 21. 00 Apel Jasnogórski w świątyni.
6. W tym tygodniu swoje spotkania mają:
- wtorek godz. 19.00 zespół muzyczny;
- w czwartek godz. 20.00 - Osoby borykające się z problemem alkoholu i ich najbliżsi;
- piątek godz 19.00 wspólnota młodzieży
- niedziela Msza św. godz. 11.00 - Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami - wręczenie różańców.
7. W piątek na godz. 16,00 mieszkańców rejonu VI – Mikstat – ulice: Rynek, Kościelna, Chopina, Kościuszki, Matejki, Mickiewicza, Skryta, Południowa proszę o pomoc w pracach porządkowych w Kościele św. Trójcy.
8. Pan powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Irenę Bąk pogrzeb w poniedziałek godz. 15.00; różaniec po wieczornej Mszy św.
9. W sobotę w naszej diecezji będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Jedności: Buduj z nami jedność diecezji kaliskiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Konkatedrze w Ostrowie wlkp. więcej informacji na plakatach. Osoby pragnące uczestniczyć w tym spotkaniu prosimy, aby się zgłosiły do ks. wikariusza Krzysztofa – organizujemy wyjazd.
10. Młodzież Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II i nasza parafia włącza się w akcję zbiórki pieniędzy na spełnienie marzenia 11 -letniej Marysi – nowe płuca i życiu z głębokim oddechem. Jedyną nadzieją na takie życie są nowe płuca. Koszt takiej operacji jest bardzo wysoki. Wspierając tę akcję młodzież naszego gimnazjum przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek w najbliższa niedziele przed kościołem. Już dzisiaj składam serdeczne Bóg zapłać!
11. Zgłosiły się osoby zainteresowane zakupem działki nr 808/2 na ul. Wrocławskiej o powierzchni 3351m kw. Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem tejże działki proszę o składanie ofert z ceną w biurze parafialnym. Ponadto wpłynęły pisma od mieszkańców, z ulicy Kaliskiej od strony łąki pragnących powiększyć swoje działki o część z łąki, gdyby ktoś miał uwagi lub inne propozycje proszę zgłosić się do biura parafialnego.
12. Polecam: „Opiekun” - wiadomości z naszej diecezji i parafii., „Gość Niedzielny”,- film „Mały Gość Niedzielny” - dołączony najgłośniejszy film religijny ostatnich lat Bóg nie umarł. Niedziela - 30 września papież Franciszek wyrusza z pielgrzymką na Kaukaz: do Gruzji i Azerbejdżanu. Najnowsza kampania LGTB pod nazwą „Przekażmy sobie znak pokoju” to przykład przewrotnych działań aktywistów homoseksualnych – mówi ks. Marek Dziewiecki oraz wspomnienie o Arcybiskupie Antonim Baraniaku, który był więziony i brutalnie przesłuchiwany przez niemal trzy lata, ale UB go nie złamało. Wywiad z Abp. Markiem Jędraszewskim., Przypominam również, że codziennie na falach 103, 1 Fm w godz. 15.00 – 21.00 można słuchać naszego radia diecezjalnego Radia Rodzina, na stronie internetowej można zobaczyć zdjęcia z wydarzeń w naszej diecezji www.radiorodzina.kalisz.pl.
13. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy Dobrej niedzieli i tygodnia.


Proboszcz
Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak

Copyright (c) 2012 - 2016 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie