Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Niedziela - XXV

21.09.2014 r.

1. Przeżywamy dziś 25. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Każdego roku Ojciec Święty kieruje na ten dzień swoje orędzie, wskazując w nim na jakiś szczególny element społecznej komunikacji. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.
2. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Niedzielę ze Świętym Zygmuntem Szczęsnym Felińskim – założycielem Zgromadzenia Naszych drogich Sióstr posługujących w naszej wspólnocie. W czasie każdej Mszy Św. program słowno-muzyczny w wykonaniu Sióstr z Junioratu wieczystego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Natomiast na Mszy Św.o godz. 11.00 przeżywamy wprowadzenie relikwii Świętego Abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego do naszej wspólnoty parafialnej.
3. Składam serdeczne podziękowania:
- Tym, którzy odpowiedzieli na apel i pomogli w zbiórce darów dla mieszkańców objętych działaniami wojennymi na Ukrainie w regionie Łużańska.
- Nowożeńcom dnia wczorajszego za ofiarowane kwiaty do kościoła;
4. W tym tygodniu swoje spotkania mają:
- czwartek godz. 16.30 – Katecheci;
- czwartek godz. 20.00 - Osoby borykające się z problemem alkoholu i ich najbliżsi
- piątek godz. 17.00 uczniowie klasy I gimnazjum i VI klasy szkoły podstawowej
- piątek godz. 19.30 - młodzież
- w sobotę godz. 10.30 - ministranci,
5. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie przypada całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorację proponuje według następującego programu:

Eucharystia Modlitwa
Narutowicza, Rataja, Witosa.
Róża Św. Barbary
Mikstat – ulice: Osiedle Bielany, Kaliska

To jest oczywiście propozycja. Jeśli ktoś nie może o tej godzinie zapraszam w innej porze dnia, ale niech nikogo nie zabraknie. Jezus zaprasza czy zlekceważysz to zaproszenie?
6. W minionym tygodniu w czwartek pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Antoniego Zielińskiego. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny Odpoczynek racz Mu dać Panie…
7. Polecam .Przewodnik Katolicki, Opiekun, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny Przypominam również, że codziennie na falach 103, 1 Fm w godz. 15.00 – 21.00 można słuchać naszego radia diecezjalnego Radia Rodzina na stronie internetowej można zobaczyć zdjęcia z wydarzeń w naszej diecezji www.radiorodzina.kalisz.pl
8. Burmistrz Miasta i Gminy Mikstat zaprasza w dniu 24 września br. na godz. 15.00 na uroczyste otwarcie nowej sali sportowej przy ul. Estkowskiego /za przedszkolem/ ,a o godz. 16.30 na mecz towarzystki I ligi koszykówki żeńskiej TS OSTROVIA – I KS ŚLĘŻA WROCŁAW
9. Wszystkim Gościom i parafianom życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia, który daje Bóg. Szczęść Boże!

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak

Szczególnie bogaty jest kalendarz liturgiczny tego tygodnia. Będziemy wspominać:
• 23 IX – Święty ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe);
• 25 IX – Błogosławiony Władysław z Gielniowa (1440-1505), franciszkanin przepełniony duchem pokuty i płomienny kaznodzieja (wspomnienie obowiązkowe);
• 27 IX – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek (wspomnienie obowiązkowe);
• 28 IX – Święty Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech (wspomnienie obowiązkowe).