Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Uroczystość Trójcy Świętej

11.06.2017 r.

1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi świętemu…”Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Nawet chrześcijaninowi trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
2. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 przewodniczy ks. Bp Teofil Wilski, który udzieli 53 młodym naszym parafianom Sakramentu Bierzmowania. Dziękuje księdzu Krzysztofowi za przygotowanie naszej młodzieży do przyjęcia Sakramentu. Rodzicom i i Młodzieży bierzmowanej dziękuje za ofiarowanie dla naszej wspólnoty Ampułki i złożenie ofiary na renowację świątyni.
Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnie-nia dzisiejszej uroczystości odpustowej.
Dziękuję stałej asyście, orkiestrze, ministrantom, dzieciom które sypały kwiatki.
3. Dziękuję:
- za ofiary składane dzisiaj na tace inwestycyjną;
- Firmie Elektra i Rafpol za szybką interwencję wczoraj przy rynnach świątyni;
- za kolejne ofiary na renowację świątyni;
- nowożeńcom dnia wczorajszego oraz rodzicom dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej za kwiaty do świątyni;
5. Jutro z racji drugiego poniedziałku miesiąca Msza św. w sanktuarium w intencji chorych.
6. Spotkania:
- poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Dorosłych na probostwie
- wtorek godz. 19.15 ministranci
- niedziela 18 czerwca o godz. 16.00 – sanktuarium Wspólnota Małżeństw i po Mszy spotkanie na probostwie.
7. Od środy 21 czerwca pozostanie 9 tygodni do Uroczystości Odpustowych ku czci naszego Niebieskiego Patrona. Chcemy się dobrze przygotować już dzisiaj w tym szczególnym roku jubileuszy zapraszam we wtorek na różaniec Fatimski. O godz. 20.00. Natomiast 27 czerwca pragniemy udać się z coroczną pielgrzymką na Jasną Górę . Chętni mogą się zgłaszać wyjazd będzie o godz. 12.00. Pobyt na Jasnej Górze zakończymy udziałem w Apelu Jasnogórskim.
8. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało.
W środę godz. 18.00 – Nieszpory, Czerwcowe Procesja i Msza św.
W czwartek: godz. 7.00 - Msza Św. godz. 9.00 - Uroczysta Suma, po Mszy Św. procesja Eucharystyczna do Czterech Ołtarzy według trasy: Grabowska, Mickiewicza, Krakowska, Obok Urzędu Miasta i Gminy zakończenie przy sanktuarium.
godz. 16.00 - Sanktuarium – Nabożeństwo czerwcowe, procesja i Msza Św.
Do udziału w procesji zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe
Proszę o udekorowanie domów szczególnie na trasie procesji.
Proszę o obsługę procesji w środę wieczór, Boże Ciało – Stałą Asystę

Ryszard Nieruchalski
Sylwia Mucha
Wojciech Ostrowicz

7. Prosimy o wsparcie dzieci w kwiatki do sypania – można zostawić do kosza w bocznym wejściu. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy dzieci, które chciałyby sypać kwiatki nawet jeśli nie mają białych sukienek.
8. Przez całą przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie Osoby Niepełnosprawnych uczestniczące w wakacyjnym turnusu wypoczynkowym w Wojkowie. Opowiedzą o tych czasie . A po mszy będzie można wesprzeć to dzieło poprzez złożenie ofiary do puszek na ten turnus.
9. Młodzież , która przyjęła Sakrament Bierzmowania zapraszamy w czwartek na zakończenie oktawy tj.22 czerwca po zakończonej procesji w sanktuarium wręczenie pamiątek związanych z przyjęciem tego Sakramentu oraz zdjęć pamiątkowych.
10. Dzisiaj odbywają się obchody XXIII Dni Ziemi Mikstackiej. Więcej informacji można uzyskać z rozwieszonych plakatów i strony internetowej Urzędu i Ośrodka kultur
11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Opiekun; Gość Niedzielny, Niedziela.
12. Urząd Miasta i Gminy informuje o zbiórce zużytych opon samochodów osobowych, z wyłączeniem opon rolniczych,. Opony należy składować w mobilnym punkcie zbierania ; Mieszkańcy Komorowa na terenie sołectwa Komorów w dniu 17.06.2017 w godz. 8.00 – 12.00 przy budynku Wiejskiego Domu Kultury. Mieszkańcy Mikstat – Pustkowia, Mikstatu w dniu 08.07.2017 w godz. 8.00 – 12.00 na targowisku miejskim.
13. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak