Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Niedziela - XXIX Zwykła

19.10.2014 r.

Dzisiejszą niedzielą w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny po hasłem: „ Z Ewangelią do narodów ”. Modlimy się w intencji misji. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. W czasie tego tygodnia będziemy zbierali również znaczki pocztowe, które wycinamy z naszych kopert lub pocztówek i przynosimy do świątyni i składając do specjalnego koszyka.

1. Jutro w naszej wspólnocie parafialnej wspominamy 96 rocznicę konsekracji naszej świątyni. Każda świątynia w ciągu roku obchodzi uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona, najczęściej połączony z odpustem parafialnym i dzień konsekracji, to znaczy oddania na wyłączną własność Bogu, by był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Dziękujemy za budowniczych naszej Świątyni wybudowanej w latach 1913 i 1914, kiedy proboszczem był ks. Franciszek Ruszczyński i konsekrowanej 20.10.1918 roku przez Ks. arcybiskupa Dalbora – Prymasa Polski. Msze Św. jutro wyjątkowo tylko w kościele Św. Trójcy.
2. Nabożeństwa różańcowe: codziennie w naszym kościele dla dzieci od poniedziałku do piątku godz. 16.30 Dorośli o godz. 17.30 w niedzielę o godz. 16.00 w sanktuarium.Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła w sposób szczególny w tym tygodniu:

Wtorek Mieszkańców Rejonu X: Mikstat – ulice: Brzozowa,
Wyszyńskiego, Powstańców Wlkp., Korczaka,
Narutowicza, Rataja, Witosa.
Środa Młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II
Czwartek Mieszkańców Rejonu XI: Mikstat– ulice: Odolanowska,
Podgórna, Ogrodowa
Piątek Uczniowie Szkoły Podstawowej

3. Serdeczne podziękowania:
- za ofiary składane dziś do puszek na misje;
- trzem rodzinom za dary serca na probostwo;
4. W biurze parafialnym można zgłaszać wymienianki za naszych zmarłych: roczne, jednorazowe, a także przez oktawę od 1 do 8 listopada. Proszę, aby wymienianki roczne zgłaszać tylko w biurze parafialnym. Można zgłaszać intencje Mszy św. na I półrocze 2015r.
5. Caritas Diecezji Kaliskiej organizuje kolejną akcję pod hasłem: Butów oddawanie, pozytywne działanie. Zachęcamy do zbiórki zużytego obuwia Obuwie nadające się do użycia zostaną przekazane osobom potrzebującym, natomiast pozostałe zostanie przetworzone w procesie recyklingu na inne surowce. Zużyte obuwie można przynosić do salki obok probostwa. Zbieramy obuwie do soboty włącznie.
6. W tym tygodniu swoje spotkania mają:
- czwartek godz. 19.00 - chętni do tworzenia zespołu młodzieżowego - Sala kominkowa;
- w czwartek o godz. 20.00 osoby borykające się z problemem alkoholu;
- w piątek godz. 15.00 – Czciciele Bożego Miłosierdzia
- piątek godz. 19.30 młodzież- Sala kominkowa;
- w sobotę godz. 10.30 Ministranci;
- godz. 10.00 - ERM; o godz. 11.00 scholka dziecięca;
7. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Kotłowie informuje, że Msza Św. zamówiona przez pielgrzymów z Mikstatu będzie odprawiona w Kotłowie w sobotę 25.10. br. o godz. 16.30.
8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: w „Gość Niedzielny", "Opiekun" , "Mały Gość Niedzielny", kalendarze na 2015 r.
8. Wszystkim Gościom i Parafianom na nowy tydzień Szczęść Boże!

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak