Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

XX Niedziela Zwykła

20.08.2017 r.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za pomoc w przygotowaniu Uroczystości Odpustowych:
- Mieszkańcom Komorowa za przygotowanie girland i otoczenia sanktuarium;
- Samorządowi mieszkańców Miasta za postawienie flag na wjazdach do Mikstatu. Samorządowi Mieszkańców Mikstatu Pustkowia za posprzątanie flag wokół sanktuarium
Mieszkańcom naszej parafii za wywieszenie flag oraz przyozdobienia domów;
- Wszystkim, którzy uczestniczyli w XIII sesji popularno- naukowej;
- Osobne podziękowanie za przygotowywanie wszystkich relacji w internecie oraz za dokumentację fotograficzną
- Strażakom za wszelką pomoc - zabezpieczenie procesji i błogosławieństwa zwierząt;
- Harcerzom za opiekę medyczną;
- Siostrze Sylwii wraz zespołem dekoracyjnym za przygotowanie dekoracji odpustowych;
- Tym, którzy ustawili ołtarz i podwyższenie pod kierownictwem p. Stanisława Klary: Tobiasz Klaga, Krzysztof Łacina, Marcel Klara, Kornel Klara
- Tym, którzy pomogli w sprzedaży pamiątek związanych z Sanktuarium;
- Wszystkim gospodarzom za przyprowadzenie zwierząt na obrzęd błogosławieństwa ; szczególnie tym, którzy podjęli moją prośbę związaną z nowym transportem zwierząt – dziękuję za podtrzymanie tradycji. – Bóg zapłać!
- Stałej Asyście i dziewczynkom sypiącym kwiatki;
- Orkiestrze i Chórowi, p. Izabeli Tomala i Markowi Medyńskiemu;
- Ks. Wikariuszowi Krzysztofowi i wszystkim ministrantom;
- Siostrom Franciszkankom Rodziny Maryii za pomoc;
- Paniom i ministrantom, którzy zbierali ofiary na tacę podczas Uroczystości Odpustowych. Szkoda tylko, że tak mało osób odpowiedziało na prośbę ( łatwo krytykować, ale jak już trzeba coś zrobić dla wspólnoty…..)
- Firmie Cateringowej: Hełka
- Agroturystyce „Chlebowa Chata”
- Piekarni p. Janickiej
- Rodzinom, które ofiarowały dary na stół na probostwo
- dziękuje również: P. Burmistrzowi, Pracownikom Urzędu Miasta i Gminy za wszelaką pomoc.
- pracownikom MGOk-u za pomoc w organizacji sesji popularno-naukowej
- Drukarni Pana Piotra Kalusińskiego, za plakaty , zaproszenia oraz pamiątki z Sanktuarium.
- Osobne podziękowania dla tych, którzy pomogli w organizaji Szkoły Świętego Rocha;
-dziękuję również Krzysztofowi Kapale za odnowienie figurki św. Rocha w kapliczce w Parku;
- Firmie Elektra i Rafpol za troskę o oświetlenie;
Jeśli Kogokolwiek pominąłem przepraszam. Niech Bóg Wam Błogosławi.
2. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach, dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten jest spotykany w Kościele już od IX wieku. Podczas tego dziękczynienia prosimy Ojca w Niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmujemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej dziękczynienie za zbiory.
3. Dziękuję:
- za przygotowanie wieńców, ofiarowane chleby i składane ofiary z okazji naszego parafialnego dziękczynienia za tegoroczne zbiory.
- Za ofiary składane w minionym tygodniu na prace renowacyjne.
- Za ofiary złożone na tacę inwestycyjną ostatniej niedzieli;
- Tym, którzy ofiarowali chleby i winogrono na uroczystości dożynkowe;
4. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czasu, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim.
W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. We wtorek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w sobotę, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej Msza Św. o godz. 8.00 w intencji rodzin z Mikstatu, Komorowa, Mikstatu Pustkowia. W czwartek, 24 sierpnia obchodzimy święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
5. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego KEP w przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym w ostatnich wichurach, a zebrana kwota zostanie przekazana na Konto Caritas Polska. Proszę Zespół Charytatywny o przeprowadzenie tej zbiórki.
6. Propozycje na miesiąc sierpień i wrzesień:
26 VIII (sobota) – pielgrzymka rowerowa do Sadowia wyjazd o godz. 10. 00 . sprzed kościoła Świętej Trójcy
2 IX (sobota) – Wyjazd do Gniezna, Tulec – Udział w Lednicy Seniora – koszt 55 zł. Trwają zapisy w biurze parafialnym;
3 IX (niedziela) pielgrzymka motocyklowa do Turska zakończenie sezonu. Chętni proszę, aby zgłaszali się do ks. Proboszcza – trwają zapisy;
7 IX (czwartek) udział w pielgrzymce Radia Maryja do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu;
8 IX(piątek) piesza pielgrzymka do Kotłowa.
7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będzie śpiewał Chór Kopernik po Mszy św. krótki koncert.
8. W dniach 1- 3 września br. odbędą się warsztaty muzyczne: „Pieśni O Matce Bożej”. Osoba prowadząca p. Urszula Rogala z Warszawy. Informacje i zgłoszenia u Ks. Wikariusza Krzysztofa.
9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej- do nabycia: „Opiekun”, Gość Niedzielny, Niedziela
10. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia, który daje nam Bóg. Szczęść Boże!

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak