Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

XIV Niedziela Zwykła

05.07.2015 r.

1. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa. W miesiącu lipcu i sierpniu Msze Św. w niedzielę o godz. 8.00, 10.30 oraz w sanktuarium Św. Rocha o godz. 18.00.
2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.
3. Pielgrzymi Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę pragną zatrzymać się w Mikstacie i proszą o posiłek na stadionie w piątek 10 lipca około g. 14.30. Ponadto też tego dnia Pielgrzymi proszą o nocleg. Grupa 9 w Komorowie ok. 16.30 . Grupa 8 do Mikstatu będzie wchodziła o godz. 16.00. Bardzo proszę otwórzmy nasze serca i domostwa na Pielgrzymów, a tych którzy nie mogą przyjąć ich na nocleg niech przygotują jakiś posiłek i przyniosą na stadion.„Kto daje, staje się bezgranicznie bogaty…”. Na ten dzień udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych dla wszystkich przygotowujących posiłki dla pielgrzymów.
4. W sobotę po Mszy św. porannej spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.
5. Za tydzień taca inwestycyjna.
6. W święto Matki Bożej Szkaplerznej tj. 16 lipca (czwartek) - organizujemy pielgrzymkę do Lichenia. Zapisy w biurze parafialnym- koszt 27 zł.
7. Serdeczne podziękowania:
- p. Stanisławowi Klarze wraz z synami za prace przy parkanie wokół cmentarza
- p. Annie Mielcarek za uszycie pokrowca na baldachim,
- pięciu rodzinom za dary na stół na probostwo.
- Rodzinie, która ofiarowała lilie oraz jubilatom wczorajszego dnia za ofiary na kwiaty. Przypominam, że można składać także kwiaty w piątek do wiadra przy bocznym wejściu.
8. Polecamy prasę: „Opiekun”- wiadomości z naszej diecezji zmiany personalne oraz Wakacje z cudami u Świętego Idziego, „Gość Niedzielny"- obrazek ze Świętym Franciszkiem z Asyżu, Na jakie niegodziwe praktyki pozwala uchwalona ustawa o in vitro?, "Niedziela"- Poznajemy polskie sanktuaria – Krasnobród, oraz nie zapominajmy o chrześcijanach na Bliskim Wschodzie.
9. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak