Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Niedziela - Zesłania Ducha Świętego

24.05.2015 r.

1. Dzisiaj w Niedzielę o godz. 10.00 podczas Uroczystej Mszy Św. 27 dzieci przystępuje do Pierwszej Komunii Św. Dzieciom i ich rodzicom przekazu-jemy serdeczne życzenia: Niechaj miłosierdzie Boże zawładnie ich całym życiem, a Maryja Matka Bożego Miłosierdzia i Św. Józef upraszają ich rodzicom potrzebne łaski w prowadzeniu swoich dzieci do Boga. Dzisiaj zapraszam dzieci i rodziców chrzestnych na nabożeństwo majowe o godz. 16.00.
Od poniedziałku do niedzieli dzieci przeżywają „Biały Tydzień” i z wdzięczności dla Pana Jezusa z rodzicami uczestniczą we Mszy Św.: poniedziałek godz. 16.30 Msza Św. – wspólne zdjęcie. Następne dni 18.00 – nabożeństwo majowe i Msza Św. Zakończenie „Białego Tygodnia” w niedziele na sumie odpustowej o godz. 11.00 2. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknej uroczystości I Komunii Św. Za przygotowanie kościoła do uroczystości: dziękuję rodzicom dzieci z klasy II, siostrze Ewie wraz z rodzicami dzieci z klasy II - za piękne de-koracje. Rodzicom dzieci I komunijnych za kwiaty oraz dekoracje. Młodzieży przygotowujacej się do bierzmowania za prace porządkowe wokół świątyni. Osobne podziękowania kieruje pod adresem siostry Ewy katechetki. Dziękuję za trud przygotowania dzieci do tej uroczystości na katechezie, jak również całego programu dzisiejszej uroczystości. Panu Organiście p. Markowi, Orkiestrze, Ministrantom.
3. Dzisiaj również 3 r. święceń kapłańskich obchodzi ks. Paweł składamy serdeczne życzenia Niech Matka Kapłanów ma Księdza Wikariusza w Swoje Nieustannej opiece, a Św. Roch nasz przemożny patron niech wspiera. Już dziś pragnę zaprosić na Msze Św. jubileuszową z okazji 50 r. święceń kapłańskich Ojca Andrzeja Grzesiaka, która będzie miała miejsce 7 czerwca br. o godz. 11.00.
4. W drugi dzień oktawy Zesłania Ducha Świętego obchodzimy wspomnienie NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 10.00, 16.30 i 19.00- w sanktuarium.
5. W czwartek przypada 6 r. śmierci ks. kan Kazimierza Mądrego serdecznie zapraszam na Msze Św. wieczorną po nabożeństwie majowym.
6. Za tydzień Uroczystości Odpustowe w naszej parafii. W sobotę o godz. 17.30 Uroczyste Nieszpory- proszę zabrać książeczki od nabożeństwa. Msze Św. w niedzielę o godz. 8.00 , 9.30, 16.00(Sanktuarium Św. Rocha) i suma o godz. 11.00. Podczas sumy odpustowej młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania.
7. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania:
w piątek o godzinie 19.00 – liturgia pokutna i okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania (także dla rodziców i świadków)
w sobotę o godzinie 16.30 – próba w Kościele
w niedzielę gromadzimy się pół godziny przed Uroczystością Odpustową czyli o godz. 10.30
8. W tym tygodniu mają swoje spotkania
- wtorek godz. 17.45 - klasa IV
- Próba zespołu młodzieżowego – w czwartek o godz. 19:00.
- w czwartek osoby borykające się z problemem alkoholu godz. 20.00;
- sobota godz. 10.30 – ministranci – obecność obowiązkowa
9. Prosimy o wsparcie dzieci w kwiatki do sypania – można zostawić do kosza w bocznym wejściu.
10. Wyjazd dzieci I komunijnych do Lichenia – sobota godz. 7.00 – z ul. Kaliskiej,
11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Opiekun" , "Gość Niedzielny", "Mały Gość Niedzielny", "Niedziela"
12. Młodzież zapraszamy na organizowany z naszej parafii wyjazd na Festiwal TRATWA odbywający się w Pleszewie w dniach od 12 do 14 czerwca. Festiwal to czas niesamowitych spotkań, ciekawych warsztatów i koncertów dla młodych. Koszt – 50 zł (w tym dojazd, wyżywienie, nocleg, uczestnictwo w warsztatach i całym festiwalu). Zapisy oraz więcej szczegółów u ks. Pawła, na plakacie wywieszonym w gablocie oraz na stronie internetowej: tratwa.com.pl.
13. W minionym tygodniu Pan powołał z naszej diecezji 2 kapłanów ks. Kan Stanisława Wnuka i ks. Kan Jerzego Nowaka. Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu Wieczny Odpoczynek racz Im Dać Panie.
14. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak