Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

VI Niedziela Wielkanocna

21.05.2017 r.

1. Jutro rozpoczynamy kwartalne dni modlitw, które tym razem poświęcone są prośbie o dobre urodzaje,zwane też „Dniami Krzyżowymi”. Jutro o godz. 18.00 w sanktuarium Św. Rocha we wtorek i środę o godz. 18.00 w kościele Św. Trójcy.
2. Nabożeństwa Majowe:
- codziennie w naszym kościele o godz.18.00, - sobota godz. 17.45, niedziela sanktuarium godz. 16.00.
3. Dzisiaj o godz. 20.00 w parku Miejskim w Ostrowie Wlkp. Al. Powstańców Wlkp. z okazji 25 – lecia diecezji odbędzie się koncert TGD ( Trzecia Godzina Dnia – jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z przesłaniem chrześcijańskim) wstęp wolnych. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa.
4. Apel Jasnogórski – sobota godz. 21.00 przy kapliczce na ul. Odolanowskiej
5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. w sanktuarium zapraszam na Nabożeństwo Drogi światła.
6. W przyszłą niedzielę 28 maja o godz. 18.00 na probostwo zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.
7. W tym tygodniu mają swoje spotkania:
- wtorek godz. 17.30 – ministranci młodsi, 19.00 – ministranci starsi
- środa godz. 19.00 Wspólnota Dorosłych
- czwartek godz. 19.00 – próba Zespołu;
- czwartek o godz. 20.00 w sali obok probostwa - spotkanie grupy wsparcia
- piątek godz. 18.45 Kandydaci do bierzmowania
8. W piątek i w sobotę nie będzie czynne biuro parafialne.
9. Pragniemy też jak zwykle uroczyście przeżyć uroczystość Bożego Ciała15 czerwca. Już dziś proszę, aby cztery ołtarze w tym roku postawiono według następującego porządku:

Hasło Miejsce Ołtarza Rejon Koordynatorzy
UCZYNILI, JAK IM POLECIŁ JEZUS I Ołtarz ul. Mickiewicza –
przy garażu ks. Jerzego Rasiaka
II –Komorów Kobyle, Wygony, Piaski Wioletta Nowak,
Anna Sztukowska,
Maria Giwerska
WY DAJCIE IM JEŚĆ II Ołtarz w wejściu do Ośrodka Zdrowia IV - Mikstat Pustkowie Bogusława Spalony,
Roman Matylewicz,
Irena Cicharska
ZOSTAŃ Z NAMI, PANIE! III Ołtarz na parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy IX – Mikstat – ulice: Grabowska,
Słowackiego, Sportowa, Estkowskiego,
Rolna, Okrężna, Cicha -
Dorota Pietralczyk
Mirosław Majtas
Marlena Chabowska
ABY ŚWIAT UWIERZYŁ IV Ołtarz przy sanktuarium Św. Rocha XI – Mikstat– ulice: Odolanowska,
Podgórna, Ogrodowa.
Edyta Zimorska
Janina Machoł
Zbigniew Marek

10. Podziękowania:
- kandydatom do bierzmowania za prace w parku pod kierunkiem Pani Anny Kapały;
- za kolejne ofiary składane na renowację naszej świątyni;
11. Pragnę zainteresować wszystkich i zachęcić do nabycia prasy katolickiej - "Opiekun" – o diakonach , którzy w najbliższą sobotę przyjmą święcenia kapłańskie; "Gość Niedzielny"- co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga?O Matkach wielkich Polaków, "Mały Gość Niedzielny".
12. Z dniem 1 września br. rozlegnie się pierwszy dzwonek w Zespole Szkół Technicznychw Kaliszu, nowej bezpłatnej szkole założonej przez diecezję kaliską. Zachecamy młodzież gimnazjalną do zapoznania się z naszą ofertą kształcenia w trzech kierunkach technicznych: technik informatyk, technik mechatronik, technik obróbki drewna. Rozpoczęliśmy rekrutację do placówki, a o kwalifikacji zadecydują punkty ze świadectwa oraz kolejnośc zgłoszeń. Podania można pobrać ze strony internewtewej szkoły: www.technikum.kalisz.pl i przywieźć do sekretariatu technikum. Dla młodzieży z dalszych terenów diecezji istnieje możliwośc zakwaterowania w internacie.
13. Liceum Sióstr Salezjanek ogłasza nabór na rok szkolny 2017/2018. Wszystkich tych, którzy chcą się uczyć w miłej wręcz rodzinnej atmosferze zapraszamy do naszej szkoły. Oferujemy wysoki poziom nauczania, małe klasy, indywidualne podejście do ucznia ciekawe profile. Zapraszamy wszystkich „przyjdź do nas a pomożemy zrealizować Twoje marzenia” http://www.zsss.osw.plhttp://www.zsss.osw.pl
14. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę pogodnej niedzieli, szczególnie pogodnej duchowo. Niech Bóg błogosławi w nowym tygodniu.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak