Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Niedziela - XVI Zwykła

20.07.2014 r.

1. Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.
2. Pragniemy bardzo serdecznie powitać w naszej wspólnocie parafialnej ks. Pawła Gomółkę naszego nowego wikariusza i życzyć wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i Św. Rocha, aby ks. wikariusz Paweł, jak najlepiej czuł się w naszej parafii i mógł rozwijać swoje powołanie do służby Bogu i ludziom. Szczęść Boże!
3. Dzisiaj po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów według planu: wjazd ul. Kościelną przed główne wejście i odjazd ul. Kościuszki. Ofiary jakie zbieramy przy poświęceniu pojazdów przeznaczone na środki transportu na Misjach. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Kierowcom życzymy zawsze opieki Św. Krzysztofa i Aniołów Stróżów –bezpiecznej podróży.
4. Pragnę bardzo serdecznie podziękować:
- Wszystkim , którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Lichenia;
- Wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do naszej świątyni; przypominam, że można składać do wiadra przy bocznym wejściu najlepiej do piątku;
- dziękuje również tym, którzy pięknie zaczynają segregować kwiaty i liście na cmentarzu, oby tak dalej Bóg zapłać!
5. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Kazimierza Golińskiego z Komorowa, śp. Monikę Rosicką z Mikstatu Pustkowia. Pan powołał również śp. Cecylię Joks – jej pogrzeb będzie w poniedziałek o g. 15.00- różaniec po wieczornej Mszy Św. Tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...
6. W ramach pielgrzymki kaliskiej i diecezji kaliskiej w miesiącu sierpniu wędrują pielgrzymi z Koźmina Wlkp., i w tej grupie pielgrzymowało w ostatnich latach wielu naszych parafian podobnie zapraszam w tym roku. Wszelkich informacji udziela ks. wikariusz Paweł.
7. Wdzięczni Bogu za potężnego patrona jakim jest św. Józef, chcemy odpowiedzieć na zaproszenie ks. Biskupa Edwarda Janiaka do wspólnej pierwszoczwartkowej Modlitwy w intencji rodzin i obrony życia poczętego. Jako dekanat zostaliśmy zaproszeni do włączenia się w dzieło modlitwy 7 sierpnia . Wyjazd z Mikstatu o godz. 15.35 . Koszt 20 zł zapisy w biurze parafialnym
8. Przed świątynią u ministrantów można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Polecam: „Opiekun”- Wiadomości z naszej diecezji . „Gość Niedzielny” . Przewodnik Katolicki.
9. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. kan. Krzysztof Ordziniak.
proboszcz.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• we wtorek, 22 lipca – świętą Marię Magdalenę, której zawdzięczmy odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana;
• w środę wtorek, 23 lipca – święta Brygida, patronka Europy, matka ośmiorga dzieci, które przykładnie wychowała, a potem dała początek nowej rodzinie zakonnej. Jest autorką dzieł mistycznych;
• w czwartek, 24 lipca – święta Kinga, która prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu;
• w piątek 25 lipca – święty Jakub Apostoł. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem. Jego krótkie życie nie jest porażką, ale świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości;
• w piątek, 25 lipca – święty Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach;
• w sobotę, 26 lipca – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.