Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Niedziela - XXVI Zwykła

28.09.2014 r.

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie przypada całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorację proponuję według następującego programu:

Eucharystia Modlitwa
Narutowicza, Rataja, Witosa.
Róża Św. Barbary
Mikstat – ulice: Osiedle Bielany, Kaliska

To jest oczywiście propozycja. Jeśli ktoś nie może o tej godzinie zapraszam w innej porze dnia, ale niech nikogo nie zabraknie. Jezus zaprasza czy zlekceważysz to zaproszenie?
2. Jutro w kalendarzu liturgicznym święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a w czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
3. W najbliższą środę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali dla dzieci o godz. 16.30 ( w tym tygodniu w środę i czwartek) dla dorosłych o godz. 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki. Serdecznie zapraszam również mieszkańców poszczególnych rejonów według planu:

Środa Mieszkańcy Rejonu I:
Komorów Stara Wieś i Komorów nad szosą, Zagórze
Czwartek Mieszkańcy Rejonu II
Komorów Kobyle, Wygony, Piaski
Piątek Mieszkańcy Rejonu III – Komorów Pustkowie, Budy
Sobota Mieszkańcy Rejonu X
Mikstat – ulice: Brzozowa, Wyszyńskiego, Powstańców Wlkp.,
Korczaka, Narutowicza, Rataja, Witosa

4.W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- pierwszy czwartek miesiąca, O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty dla tych, którzy nie mogą tego uczynić w piątek. O godz. 18.00 Msza Św. w Bazylice Św. Józefa w Kaliszu - Modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia -Pielgrzymka Radia Maryja.
- Pierwszy piątek miesiąca, Msze św. o 7.00, 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi św. od godz.15.30 do 16.30 – o godz. 16.30 Msza Św. dla dzieci i młodzieży. Dalszy ciąg spowiedzi od godz. 17.15 do 18.00 i Msza Św. Od godziny 10.30 odwiedziny chorych zgłoszenia w zakrystii.
- pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. godz. 7.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i Msza Św. O godz. 21. 00 Apel Jasnogórski w świątyni.
5. W tym tygodniu swoje spotkania mają:
- w czwartek godz. 20.00 - Osoby borykające się z problemem alkoholu i ich najbliżsi;
- w piątek po Mszy Św. o godz. 16.30 kandydaci do bierzmowania , którzy pragną przyjąć ten sakrament 31.05.2015. Zamykamy listę chętnych do przyjęcia tego sakramentu.
- w piątek godz. 19.30 młodzież klas I ponadgimnazjalnych katecheza parafialna.
- sobota godz. 10.30 ERM, 13.00 Scholka dziecięca
- niedziela Msza św. godz. 11.00 Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami wręczenie różańców.
6. Polecam .Przewodnik Katolicki, Opiekun, Gość Niedzielny, Mały Gość Nie-dzielny Przypominam również, że codziennie na falach 103, 1 Fm w godz. 15.00 – 21.00 można słuchać naszego radia diecezjalnego Radia Rodzina na stronie internetowej można zobaczyć zdjęcia z wydarzeń w naszej diecezji www.radiorodzina.kalisz.pl.
7. W dniu 11 października br .(sobota) zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy. Nawiedzimy również dwie świątynie kultu Św. Rocha: Wieruszów i Naramice. Koszt wyjazdu 40 zł.
8. Wszystkim Gościom i parafianom życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia, który daje Bóg. Szczęść Boże!

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 30 IX – Święty Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe);
• 1 X – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich (wspomnienie obowiązkowe);
• 4 X – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy (wspomnienie obowiązkowe); • 5 X – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; Błogosławiony Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego Miłosierdzia”, która wyszła z Polski (wspomnienie obowiązkowe).