HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DNiedziela XXX Zwykła

23.10.2016 r.


1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: „Ochrzczony to znaczy posłany”. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy modlić się w intencji dzieł misyjnych Kościoła.
2. Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Kieruję to przypomnienie zwłaszcza do tych, którzy w tym październiku może jeszcze do rąk swoich nie wzięli różańca. Nabożeństwa różańcowe: codziennie w naszym kościele dla dzieci od poniedziałku do piątku godz. 16.45, dorośli o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy w sposób szczególny mieszkańców poszczególnych rejonów:Poniedziałek VI – Mikstat – ulice: Rynek, Kościelna, Chopina, Kościuszki,
Matejki, Mickiewicza, Skryta, Południowa
Wtorek VII – Mikstat – ulice: Jęczmienna, Polna, Różana, Torfowa,
Łąkowa, Kłosowa,
Środa VIII – Mikstat – ulice: Wrocławska, Zakole, Kwiatowa,
św. Rocha, Cmentarna,, Młyńska, Krakowska.
Czwartek IX – Mikstat – ulice: Grabowska, Słowackiego, Sportowa,
Estkowskiego, Rolna, Okrężna, Cicha
Piątek X: Mikstat – ulice: Brzozowa, Wyszyńskiego, Powstańców Wlkp.,
Korczaka, Narutowicza, Rataja, Witosa.
Sobota XI: Mikstat– ulice: Odolanowska, Podgórna, Ogrodowa.


W piątek na ostatnie nabożeństwo różańcowe proszę, aby dzieci przyniosły podpisane plansze.
3. Składam serdeczne podziękowania za składane ofiary na renowację świątyni, także jubilatom za ofiarowane kwiaty do świątyni.
4. W tym tygodniu mają swoje spotkania:
- czwartek godz. 19.00 zespół młodzieżowy;
- czwartek godz. 20.00 grupa wsparcia – salka obok probostwa;
- piątek godz. 19.00 Wspólnoty młodzieży;
5. Przypominam, że tak jak na czas odpustu nastąpiła zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu . Podobnie będzie teraz od 29.10 – do 01.11. włącznie. Dojazd na parking przy cmentarzu parafialnym ul. Cmentarną od skrzyżowania z ul. Krakowską ( na wysokości stacji paliw). Wracamy ulicą Cmentarną w kierunku Młyńskiej i w dół ul. Młyńską lub Św. Rocha lub jednokierunkowo do m. Komorów- otwarcie dla ruchu pojazdów drogi gminnej w kierunku Komorowa. Proszę o stosowanie się do znaków - niech to nam wszystkim usprawni przemieszczanie się przy cmentarzu.
6. W sobotę okazja do Sakramentu Pokuty od g. 17.00. Zachęcam do skorzystania przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
7. W przyszłą niedziele na Mszy Św. O godz. 11.00 będziemy gościli uczestników wczosorekolekcji z osobami niepełnosprawnymi w Wojkowie. Z tej okazji zapraszamy osoby niepełnosprawne z naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce kominkowej, na które również serdecznie zapraszamy osoby niepełnosprawne z naszej parafii.
8. W minioną niedziele w Mszach św. uczestniczyło 945 wiernych, komunię św. przyjęło 416 wiernych,. Parafia obecnie liczy 2937 wiernych.
8.Polecam prasę katolicką: "Opiekun", "Niedziela", "Gość Niedzielny"".
9. Szanownym Solenizantkom i Solenizantom, Jubilatom serdeczne życzenia: Błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkiej pomyślności!.
10. Porządkując groby na cmentarzu zwróćmy uwagę na właściwe składowanie śmieci. Utrzymanie czystości na cmentarzu jest wyrazem miłości bliźniego oraz naszej kultury, jest wspólnym zadaniem wszystkich, którzy opiekują się grobami oraz zarządcy cmentarza. Prosimy o sprzątanie nie tylko własnych grobów, ale także w sąsiedztwie, gdy są to np. puste miejsca, a nie podrzucanie śmieci sąsiadom lub za płot. Gorąco prosimy jeśli wyrzucamy śmieci na cmentarzu, by je solidnie posegregować. Śmieci z worka należy na przyczepkę wysypać, pozostałości wrzucić do kontenera. Nie należy do wielkiej przyjemności przewracanie cudzych śmieci, by je po kimś segregować. Z góry dziękujemy za zrozumienie. Pamiętajmy również o prolongacie grobów najbliższych.
11.Wszystkim parafianom, i gościom, w trwającym miesiącu październiku życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej


Proboszcz
Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak

Copyright (c) 2012 - 2016 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie