Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Niedziela IX Zwykła

29.05.2016 r.

1. Pragnę podziękować wszystkim parafianom, za udekorowanie okien na Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej. Za włożony trud w przygotowanie ołtarzy i asyst w poszczególne dni, orkiestrze, chórowi, wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać!
W czasie oktawy Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna codziennie rano o 6.30 i po nabożeństwie majowym o godz. 18.00. W środę i czwartek rano o 6:30 i wieczorem po Mszy Św. o godz. 18.30. Proszę o asysty:

Dzień Rejon Koordynatorzy
Rejon VI – Mikstat, ul. Rynek, Kościelna,
Chopina, Kościuszki, Matejki, Mickiewicza,
Skryta, Południowa
Krystyna Karwik
Jan Nędzyński
Sabina Rycerska
III – Komorów Pustkowie, Budy Małgorzata Babis
Teresa Mucha
Krzysztof Drabent
IV – Mikstat Pustkowie Alina Grzesiak
Sylwia Bilińska
Honorata Grzęda
II –Komorów Kobyle, Wygony, Piaski Elżbieta Chowańska
Edyta Grainert
Łucja Nowak
Stała asysta

Zakończenie Oktawy w czwartek Msza Św. o godz. 18.30 w sanktuarium. Uroczysta procesja do czterech ołtarzy z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwem wianków i ziół. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach.
2. Dzisiaj wspominamy 70-tą r. śmierci ks. Bonifacego Rosochowicza - Proboszcza w Mikstacie w latach 1920-1946. Gdy był proboszczem zorganizował Kongres Eucharystyczny, postawiono Pomnik Serca Pana Jezusa w Rynku, poświęcił nowe 2 dzwony, a w 1939 roku nowe organy.
3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po południu po Mszy św. o g. 18.30 procesja do figury Serca Pana Jezusa na Rynku. W tym roku przeżywamy 80 -tą rocznicę postawienia Figury i Jej Poświęcenia. Serdecznie zapraszam! Na Rynku przed figurą ponowimy Akt Poświęcenia się Sercu Pana Jezusa wypowiedziany przed 80-ciu laty ustami Burmistrza Toboły. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Jest to również I piątek miesiąca, okazja do sakramentu pokuty w godz. 15.30 – 16.30 i 17.30 – 18.30. O 17.45 serdecznie zapraszamy dzieci z klasy III na nabożeństwo pokutne i spowiedź. Odwiedziny chorych od godz. 10.00, zapisy w zakrystii.
4. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 7.30 śpiewamy Godzinki. Msza Święta o godz.8.00 i nowenna do MBNP. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski przy grocie Matki Bożej.
5. Pragnę podziękować:
- Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowych: stałej asyście, orkiestrze, dzieciom sypiącym kwiatki.
- trzem rodzinom za dary serca na stół na probostwo.
6. Pan powołał z naszej wspólnoty śp. Mariana Mensfelda z Mikstatu Pustkowia. Jego pogrzeb będzie we wtorek godz. 14.00 Różaniec po wieczornej Mszy Św. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu : Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie
7. Prosimy o wsparcie dzieci w kwiatki do sypania – można zostawić w koszu w bocznym wejściu.
8. Zapraszamy młodzież na wyjazd na spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Szczegóły i zapisy u ks. Pawła i S. Ewy. Koszt 50 zł.
9. Osoby wyjeżdżające na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, prosimy aby dokonali wpłaty całości kosztów wyjazdu do końca maja. Przypominam również, że młodzież ta rozprowadza kropielnice, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie tego wyjazdu. Gdyby młodzież nie dotarła zapraszamy po kropielnice do zakrystii.
10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Opiekun"- wiadomości z naszej diecezji , "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Mały Gość niedzielny".
11. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak