Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Niedziela - Święto Podwyższenia Krzyża

14.09.2014 r.

Podczas Eucharystii w Zakopanem, w czerwcu 1997 roku św. Jan Paweł II mówił:„Umiłowani braci i siostry, nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w naszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych, szpitali. Niech om tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie…”Zastanówmy się nad znaczeniem krzyża w moim życiu!.

1. Składam serdeczne podziękowania:
- za składane ofiary na tacę gospodarczą;
- nowożeńcom dnia wczorajszego za ofiarowane kwiaty do kościoła;
- uczestnikom pielgrzymki do Kotłowa oraz państwu Mądrym za pomoc w przewiezieniu do Mikstatu chorągwi i feretronów.
2. Pielgrzymka na Górę Krzyża - wyjazd dziś o godz. 13.15 z przystanku na ul. Kaliskiej
3. Już po raz czwarty, w tygodniu, w którym w Kościele obchodzimy święto świętego Stanisława Kostki będziemy przeżywali Tydzień Wychowania. W tym roku będzie on obchodzony od 14- 20 września. Myśl przewodnia IV Tygodnia Wychowania będzie koncentrowała się wokół problematyki wychowania do prawdy.
4. Jutro zapraszam do Sanktuarium Św. Rocha o godz. 18.00 na Mszę świętą w intencji Ojczyzny oraz o pokój na świecie.
5. W modlitwach pamiętajmy o poległych na wschodzie. W środę 17 września przypada rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Również tego dnia prosimy o wstawiennictwo Świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa, założyciela zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, które posługują w naszej wspólnocie parafialnej, Patrona Świetlicy Środowiskowej. Msza w intencji dzieci, rodziców, woluntariuszy korzystających z świetlicy u Sióstr o godz. 16.30 w Kaplicy u Sióstr.
6. Za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej pragniemy przeżyć "Niedzielę ze Świętym Zygmuntem Szczęsnym Feliński" – założycielem Zgromadzenia Naszych drogich Sióstr posługujących w naszej parafii. W czasie każdej Mszy Św. program słowno-muzyczny w wykonaniu Sióstr z Junioratu wieczystego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Natomiast na Mszy Św.o godz. 11:00 przeżyjemy wprowadzenie relikwii Świętego Abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego do naszej wspólnoty parafialnej. Gorąco zapraszam i zachęcam do udziału zwłaszcza w tej Mszy Św.
7. W tym tygodniu swoje spotkania mają:
- w czwartek godz. 20.00 - Osoby borykające się z problemem alkoholu i ich najbliżsi
- w sobotę godz. 10.30 ERM, 13.00 scholka dziecięca.
8. Proszę, aby na chwilę do zakrystii po Mszy Św. przyszła młodzież klas maturalnych oraz członkowie zespołu charytatywnego.
9. Grupa Wolontariuszy z OSTROWA WLKP. organizuje pod patronatem CARITAS DIECEZJI KALISKIEJ zbiórkę darów dla mieszkańców objętych działaniami wojennymi na Ukrainie w regionie Łużańska. POTRZEBUJEMY: ciepłą odzież dla dzieci i dorosłych; żywność: mąka, kasza, ryż, cukier, mleko w proszku, kawa, herbata, słodycze dla dzieci. Środki do higieny osobistej i środki czystości !!!
Ze względów na wypełnienie pewnych wymogów, termin zbiórki w naszej parafii: poniedziałek tj. 15.09.2014 godz. 16.00 – 17.00 salka przy probostwie.
10. Siostry Nazaretanki serdecznie zapraszają w sobotę 20 września na Europejskie Dni Dziedzictwa-informacje na plakacie. Nie zabraknie też przysmaków z kuchni Sióstr Nazaretanek, a imprezę uświetni kolejny już koncert z cyklu „Perły w Koronie” o godz. 17.00.
11. W tym tygodniu proszę, aby do biura parafialnego zgłosiły się osoby, które pragną zawrzeć sakrament małżeństwa w 2015 roku.
12. Polecamy prasę katolicką: "Opiekun"- wiadomości z naszej diecezji i parafii, "Gość Niedzielny", "Przewodnik Katolicki"- Gdy nie chce się żyć i Pytanie: Gdzie jest prawda?
13. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia, który daje nam Bóg. Szczęść Boże!