Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14.08.2022 r.

1. Wciąż pamiętajmy o wysiłku zachowania trzeźwości w miesiącu sierpniu. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
2.Pragnę bardzo serdecznie podziękować:
- Za ofiary składane na tacę gospodarczą;
- Stałej asyście za reprezentowanie naszej parafii na odpuście w Chynowej;
- Dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do Kościoła w minionym tygodniu; przypominam można ofiarować kwiaty najlepiej przynosząc w piątek wiadro będzie przygotowane przy bocznym wejściu od probostwa;
- nowożeńcom wczorajszego dnia za ofiarowane kwiaty do Kościoła Świętej Trójcy;
- za podjęcie pielgrzymów z Koźmina Wlkp. i Ostrowa Wlkp.,
- Mieszkańcom rejonu VII – ulice: Jęczmienna, Polna, Różana, Torfowa, Łąkowa, Kłosowa za trudną ale bardzo skuteczną prace w parku – Bóg zapłać!
- Uczestnikom Nabożeństwa Fatimskiego;
- Dziękuję za ofiary składane na renowację ołtarza Św. Agaty. Stan konta renowacyjnego wynosi obecnie 28 900 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Planowany koszt prac wynosi 115 000,00 zł.
3. Zwracam uwagę na zmianę organizacji ruchu przy sanktuarium od 13.08 do 16.08.
4. Jutro 15.08. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w Kościele Świętej Trójcy o godz. 8.00, 10.30 i 18.00. Zgodnie z naszą tradycją pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Uczynimy to na każdej Mszy św.
5. O godz. 13.00 w sanktuarium pielgrzymka Lekarzy i Służb weterynaryjnych – sanktuarium – przewodniczy O. Jerzy Brusiło Krajowy Duszpasterz Lekarzy Weterynarii i Służb Weterynaryjnych oraz zastępca ks. Rafał Zakrzewski z Białegostoku.
6. Po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy Uroczystości Odpustowe ku czci Świętego Rocha procesją Eucharystyczną do Diecezjalnego Sanktuarium Świętego Rocha. Na procesję zapraszam stałą asystę, dzieci sypiące kwiatki oraz w tym roku szczególne zapraszam poczty sztandarowe organizacji znajdujących się na terenie naszej parafii . Po przybyciu Całonocna adoracja Serdecznie zapraszam według programu niech nas nie zabraknie przed Najświętszym Sakramentem przy Świętym Rochu.
7. Program Uroczystości na plakatach. Proszę o wywieszenie flag mikstackich w całej naszej wspólnocie parafialnej, także w Komorowie i Mikstacie Pustkowiu. A na trasie przejścia procesji o przystrojenie okien.
8. W niedzielę 21.08. Dzień Dziękczynienia w naszej parafii
- Dziękczynienie za zbiory na Mszy Św. o godz. 10.30.
- Dziękczynienie za Uroczystości odpustowe o godz. 18.00 w sanktuarium.
- W Grabowie od godz. 13.30 Dożynki Diecezjalno – Gminne nasz Dekanat będzie reprezentowała parafia Chlewo wraz ze swoim proboszczem.
9. Od 1 sierpnia w Domu księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. są odprawiane Msze Św. gregoriańskie za śp. Stanisława Witkowskiego, śp. Helenę Joks, śp. Rocha Karolewskiego
10. W tym tygodniu biuro parafialne czynne w czwartek, piątek po Mszy Św. wieczornej przez pół godziny.
11. Polecamy prasę katolicką „Opiekun”, „Niedziela” „Gość Niedzielny”.
12. Pragnę przypomnieć, iż w myśl ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych należy po upływie 20 lat wnieść opłatę w celu przedłużenia miejsca grzebalnego. Przypominam również, że zgodnie z regulaminem cmentarza jakiekolwiek działania przy pomnikach wymagają konsultacji z administratorem cmentarza. Przypominam zwłaszcza Tym, którzy chcą podjąć takie działania w związku ze zbliżającym się odpustem.
13. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę pogodnej niedzieli, szczególnie pogodnej duchowo. Niech Bóg błogosławi w nowym tygodniu.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak