Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Niedziela - XX Zwykła

17.08.2014 r.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za pomoc w przygotowaniu Uroczystości Odpustowych:
- Mieszkańcom Komorowa za przygotowanie girland i otoczenia sanktuarium;
- Samorządowi mieszkańców Miasta za postawienie flag na wjazdach do Mikstatu
Mieszkańcom Miasta za wywieszenie flag oraz przyozdobienia domów;
- Wszystkim, którzy uczestniczyli w X sesji popularno- naukowej;
- Strażakom za wszelką pomoc - zabezpieczenie procesji i błogosławieństwa zwierząt;
- Siostrze Monice wraz zespołem dekoracyjnym za przygotowanie dekoracji odpustowych;
- osobom, które pomagały w sprzedaży pamiątek związanych z Sanktuarium;
- Wszystkim gospodarzom za przyprowadzenie zwierząt na obrzęd błogosławwieństwa ; szczególnie tym, którzy podjęli moją prośbę związaną z nowym transportem zwierząt – dziękuje za podtrzymanie tradycji – Bóg zapłać.
- Stałej Asyście i dziewczynkom sypiącym kwiatki;
- Orkiestrze i Chórowi, p. Izabeli Tomala i Markowi Medyńskiemu;
- Ks. Wikariuszowi Pawłowi i Wszystkim ministrantom;
- Dziewczętom z Eucharystycznego Ruchu Młodych;
- Firmie Kateringowej: Hełka
- Firmie AQUATOR za dostarczenie nieodpłatnie wody dla uczestników Szkoły Świętego Rocha oraz dla pielgrzymów
- Rodzinom, które ofiarowały dary na stół na probostwo
- Zespołowi Charytatywnemu za przygotowanie spotkania dla osób starszych i chorych;
- dziękuje również: P. Burmistrzowi, Pracownikom Urzędu Miasta i Gminy za wszelaką pomoc.
- pracownikom MGOk-u
- Drukarni Pana Piotra Kalusińskiego za szybkie wydrukowanie Biuletynu: „Ze Wzgórza Świętego Rocha”, a wcześniej plakatów , zaproszeń oraz pamiątki z Sanktuarium.
- Osobne podziękowania tym, którzy pomogli w organizacji Szkoły Świętego Rocha; Restauracji Zielone Wzgórze za codzienne posiłki dla uczestników szkoły, Jolancie Kalusińskiej i Izabeli Giserskiej;
Państwu Błaszczykom za umożliwienie spotkania na terenie gospodarstwa, Ks. Wikariuszowi Pawłowi oraz wszystkim uczestnikom , za systematyczny udział w spotkaniach. Każdego dnia było około 30 osób.

Jeśli kogokolwiek pominąłem przepraszam. Niech Dobry Bóg Wam Błogosławi.

2. Dziękuję:
- Panom Hubertowi Kapale i Krzysztofowi Pacynie. za przewiezienie asysty i stałej asyście za obecność na odpuście w Chynowej,
- Dziękuję nowożeńcom z czwartku za kwiaty do świątyni
- uczestnikom nabożeństwa fatimskiego;
3. Za tydzień Diecezjalne dziękczynienie w Żerkowie – nasz dekanat będzie reprezentowała delegacja z Dębnicy. W naszej wspólnocie parafialnej dziękczynienie za zbiory będzie miało miejsce 31.08 na Mszy Św. o godz. 10.30.
Proszę, aby wieńce żniwne przygotowały te same grupy które przygotowywały ołtarze na Boże Ciało:
I Wieniec – Rejon III Komorów Pustkowie
II Wieniec– Rejon I Komorów Stara Wieś
III Kosz z warzywami i owocami Rejon IX ul. Grabowska, Słowackiego, Sportowa, Estkowskiego, Rolna, Okrężna
V – Chleb – Rejon X- Mikstat – ulice: Brzozowa, Wyszyńskiego, Powstańców Wlkp., Korczaka, Narutowicza, Rataja, Witosa.
Po zakończonej Eucharystii zapraszam delegacje na probostwo na krótkie spotkanie przy kawie.
4. Za tydzień Odpust w Dębnicy . Suma o godz. 12.00,
5. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej- do nabycia: „Opiekun”, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki
6. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia, któ-ry daje nam Bóg. Szczęść Boże!

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak.
proboszcz.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”; słowem i przykładem prowadził do Boga zarówno członków zakonu cystersów, powierzonych jego duchowej opiece, jak i lud Boży, który przychodził słuchać jego kazań; był również wielkim czcicielem Matki Bożej; jemu przypisuje się autorstwo modlitwy zaczynającej się od słów: „Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo…” (wspomnienie obowiązkowe);

• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).