Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

III Niedziela Zwykła

25.01.2015 r.

1. Dziś przypada 3. niedziela w ciągu roku liturgicznego, a zarazem jest to ostatnia niedziela stycznia, która jest obchodzona jako Światowy Dzień Trędowatych. Choroba ta jest dziś uleczalna, ale mimo to wciąż zbiera wielkie żniwo w krajach rozwijających się. Nie pozostawajmy obojętni na cierpienie tak wielu osób, tym bardziej że wystarczą naprawdę niewielkie środki, by móc skutecznie pomóc jednej osobie.
2. Dzisiaj kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Od kilku lat dzień po jego zakończeniu, tj. 26 stycznia, obchodzony jest w Polsce i w kilku innych krajach Dzień Islamu. Jego celem jest przede wszystkim modlitwa za wyznawców islamu, ale też wzajemne, lepsze poznanie się i poszukiwanie dróg porozumienia.
3. Jutro w poniedziałek zapraszam do sanktuarium na różaniec o godz. 17.30, Mszę Św. połączoną z nowenną.
4. Za tydzień w poniedziałek 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, które jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na klasztory klauzurowe w naszej diecezji.
5. Za dwa tygodnie przypada uroczystość odpustowa ku czci Św. Agaty. Kazania tego dnia będzie głosił Ks. prałat Jerzy Adamczak – wikariusz biskupi ds. katechetycznych. Będzie również przewodniczył w uroczystej sumie odpustowej o godzinie 11.00. Sumę będą również z nim koncelebrowali kapłani z Domu Jana Pawła II w Ostrowie Wlkp.
6. W tym tygodniu swoje spotkania mają:
- w wtorek godz. 19.30 Krąg Biblijny
- w czwartek godz. 20.00 osoby borykające się z problemem alkoholu – grupa wsparcia w salce obok probostwa;
- w piątek godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego;
- sobota godz. 10.00 ERM w świetlicy;
- w sobotę godz. 11.00 – chórek dziecięcy – świetlica u Sióstr.
7. W sobotę wraz z Księdzem Wikariuszem Pawłem zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Dziękuję tym Rodzinom, które z życzliwością przyjęły księdza do swojego domu. Dało się odczuć to, co wyraża staropolskie przysłowie: „Gość w dom, Bóg w dom”. Podsumowanie z wizyty duszpasterskiej podamy w najbliższą niedzielę. Podziękowanie należy się wszystkim, którzy podjęli wielki trud i wysiłek w przeprowadzeniu kolędy. W sposób szczególny dziękuje Księdzu Wikariuszowi Pawłowi, dziękuję również ministrantom za pomoc w kolędzie.
8. Wraz z Zespołem Charytatywnym pragnę bardzo serdecznie za-prosić na „X Biesiadę Mikstacką w Komorowie” w sobotę 14 lutego 2015 roku w sali w Komorowie. Bilety w cenie 70 zł od osoby można nabyć u p. Jolanty Kubczak i Urszuli Gretkiewicz i w biurze parafialnym. Zwracamy się z prośbą o wsparcie w postaci różnego rodzaju fanty. Mile są widziane talony na usługi np.: u kosmetyczki, fryzjerki, zakupy w sklepie itp.. Fanty można przynieść do biura parafialnego – czynne po wieczornych Mszach Św.
9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Opiekun Okno wiary – kwartalnik Dwutygodnika Opiekun rozmowy o wierze, Kościele, rodzinie i historii- zapisy na ten kwartalnik w zakrystii. Przypominam również że codziennie od godz. 8.00 do 10.00 i od godz. 15.00 do 21.00 na falach 103,1 FM można słuchać naszego radia diecezjalnego „Radio Rodzina”.
10. Szanownym Solenizantkom i Solenizantom, Jubilatom miesiąca lutego serdeczne życzenia: błogosławieństwa bożego, zdrowia i wszelkiej pomyślności
11. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Joannę Pawlak – w Kotłowie, śp. Macieja Latajkę w Doruchowie. Tych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie.
12. Dyrektor , nauczyciele i gimnazjaliści z Gimnazjum w Siedli-kowie zapraszają dzisiaj o godz. 15.00 w Sali OSP w Siedlikowie ma doroczne spotkanie o tematyce Świąt Bożego narodzenia. W czasie tego spotkania odbędzie się zbiórka na leczenie koleżanki Martynki – więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
13. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i do-brego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak