Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Niedziela - XXII Zwykła

31.08.2014 r.

1. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach, dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten jest spotykany w Kościele już od IX wieku. Podczas tego dziękczynienia prosimy Ojca w Niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmujemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej dziękczynienie za zbiory.
2. Jutro 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Weźmy udział we Mszy Świętej z prośbą o błogosławieństwo w nowym roku. Dlatego zapraszam na Mszę Świętą, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów. Msza Święta w naszym kościele o godz. 9.00. dla wszystkich szkół a następnie o godz. 10.00 w hali sportowej wspólne rozpoczęcie roku szkolnego .
3. Również jutro, przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosła potężne niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach na mszy św. o godz. 1800 w sanktuarium. Módlmy się także o pokój na świecie, a szczególnie o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach.
4. Składam serdeczne podziękowania za:
- przygotowanie wieńców, ofiarowane chleby i składane ofiary z okazji naszego parafialnego dziękczynienia za tegoroczne zbiory.
- kwiaty ofiarowane do świątyni, również nowożęńcom z ubiegłego tygodnia
- dwom rodzinom za dar na stół na probostwo.
5. Po wakacjach wznawia swoja działalność Świetlica środowiskowa u Sióstr. Codziennie w godz. 12.00 – 17.00 mogą się tam gromadzić dzieci, aby wspólnie odrabiać lekcje i korzystać z różnych kół zainteresowania. Do piątku prosimy o zapisy uczestników.
6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- pierwszy czwartek miesiąca, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego; O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty dla tych którzy nie mogą tego uczynić w piątek o godz. 18.00 Msza Św. W Bazylice Św. Józefa w Kaliszu - Modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia -Pielgrzymka Radia Maryja.
- Pierwszy piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi; Msze św. o 7.00, 16.30 i 18.00 . O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi św. od godz.15.30 do 16.30. O godz. 16.30 Msza Św. dla dzieci i młodzieży. Drodzy rodzice proszę o współpracę i pomoc . Dalszy ciąg spowiedzi od godz. 17.15 do 18.00 i Msza Św. Od godziny 10.30 odwiedziny chorych zgłoszenia w zakrystii.
- Pierwsza sobota miesiąca, poświęcona modlitwie do Matki Najświętszej. godz. 7.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i Msza Św. O godz. 18.00 Msza Św. dziękczynna za czas nawiedzenia Obrazu Matki Bożej w naszych domach. O godz. 21. 00 Apel Jasnogórski w świątyni.
7. Zwracam uwagę na zmianę godzin Mszy Św. W tygodniu o godz. 18.00. Niedziela godz. 8.00, 9.30 i 11.00 a popołudniu w sanktuarium o godz. 16.00.
8. Za tydzień odpust w Przedborowie suma o godz. 12.00. a także rozpoczęcie Uroczystości Odpustowych w Kotłowie i Mikorzynie więcej informacji w gablocie ogłoszeń
9. W tym tygodniu swoje spotkania mają:
- we wtorek – godz. 19.30- Krąg Biblijny;
- w czwartek – godz. 20.00 Osoby borykające się z problemem alkoholu i ich najbliżsi,
- piątek godz. 16.30 na mszy św. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania klasy II i III gimnazjum po mszy św. spotkanie organizacyjne po wakacjach;
- piątek – godz. 19.30 –młodzież klas I ponadgimazjum – salka obok probostwa
- sobota godz. 10.30 ERM w świetlicy u sióstr;
- sobota godz. 10.30 – ministranci;
- sobota na godz. 13.00 zapraszamy do sióstr dzieci pragnące śpiewać w chórku parafialnym;
- sobota godz. 19.30 młodzież - salka obok probostwa
- w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 Dzieci z Klasy III wraz z rodzicami
10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej- do nabycia: „Opiekun”; Przewodnik Katolicki; Gość Niedzielny; Mały Gość Niedzielny.
11. Szanownym Solenizantkom i Solenizantom, Jubilatom miesiąca września serdeczne życzenia: Błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkiej pomyślności!.
12. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia, który daje nam Bóg. Dzieciom i młodzieży na nowy rok szkolny - Szczęść Boże!