Kościół Św. Trójcy

Niedziela - XXXIV Zwykła
Uroczystość Chrystusa Króla

23.11.2014 r.

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie mo-żemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3. Dzisiejszy dzień jest świętem służby liturgicznej ołtarza dziękuję wszystkim za czynne angażowanie się w życie wspólnoty parafialnej. Rodzicom dziękuję za to że pozwolili swoim pociechom zaangażować się w życie parafii. Siostrze Ewie za opiekę nad ERM, a Ks. Wikariuszowi Pawłowi za opiekę nad ministrantami: Bóg zapłać. 4. Serdeczne podziękowania:
- za prace wokół świątyni mieszkańcom rejon IX, X – Mikstat – było 25 osób oraz czterem Panom,, tym którzy użyczyli transportu do wywiezienia liści- p.; jak i też Tym , którzy zadbali o drożdżówki i pączki dla pracujących naprawdę bardzo dziękuję za trud tej pracy Bóg zapłać.;
- czterem rodzinom za dary na serca na probostwo;
4. W tym tygodniu mają swoje spotkania:
- wtorek o 19.30. Krąg Biblijny;
- czwartek - w godz. 19.00 młodzieżowy zespół muzyczny;
- w czwartek o godz. 20.00 w salce obok probostwa osoby borykające się z problemem alkoholu
- w piątek o godz. 15.00 – czciciele Bożego Miłosierdzia;zapraszam na koronkę do Miłosierdzia Bożego;
- piątek godz. 19.30 Młodzież - salka kominkowasobota godz. 19.30 młodzież.
5. W tym tygodniu do czwartku włącznie ze wszystkimi sprawami proszę zwracać się do księdza wikariusza Pawła Jacka. Wraz z Ks. Grzegorzem bBędziemyę uczestniczylił w rekolekcjach dla kapłanów w Gostyniu.
6. W sobotę od godz. 14.00 siostra Ewa zaprasza dzieci na zabawę do Sali kominkowej.
7. Pomoc Kościołom w Potrzebie jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego, które pomaga wspólnotom Kościoła Misyjnego. Aby budować kolejne studnie, szkoły prowadzi w diecezjach całego kraju akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Co dokładnie zbieramy można zapoznać się zabierając ulotkę od ministrantów po Mszy Św. Zbiórkę rozpoczniemy w przyszłą sobotę w godzinach 10.00 -12.00. A następnie w od poniedziałku do środy w godzinach od 14.00 -16.00. W dzień odbioru tj. 04.12.br. przez odpowiednią firmę od 8.00 do 10.00. Miejsce ze względu na pewne wymogi będzie na ul. Kaliskiej 12 tzw. Stara Kuźnia Jakubowskiego.
6. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Stanisława Sztukowskiego z Komorowa. Polecajmy Go i wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny Odpoczynek racz Im dać Panie.
7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej – Opiekun. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny,, Przewodnik katolicki, Mały Przewodnik Katolicki. Zdaję sobie sprawę, że mamy wiele wydatków w rodzinach ale pomyślmy ile wydajemy pieniędzy na inną prasę.
8. Wychodząc z kościoła proszę wszystkich, którzy posiadają groby swoich najbliższych na naszym cmentarzu, aby od ministrantów zaopatrzyli się w kartkę: „Deklaracja dysponenta grobu” proszę o wypełnienie i w następnie niedziele zwrot na tacę wypełnionej ankiety. Jest to pierwszy etap naszej elektronicznej inwentaryzacji cmentarza o szczegółach w najbliższym czasie.
9. Wszystkim Gościom i parafianom życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia, który daje Bóg. Szczęść Boże! !

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak