Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

XXVIII Niedziela Zwykła

15.10.2017 r.

1. W naszej wspólnocie gościmy dzisiaj kleryków WSD w Kaliszu. Modlimy się o nowe powołania Kapłańskie oraz wspieramy nasze Seminarium przez składane ofiary na tacę.
2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Strata oczekiwanego, niejednokrotnie jedynego dziecka, w każdym momencie jego życia, jest dla rodziców i rodziny niewyobrażalną tragedią. Pragniemy tego dnia pamiętać w naszych modlitwach .
3. We wtorek 17 października o godz. 19.00 w kaplicy u Sióstr przy ulicy Kaliskiej będzie modlitwa o wyproszenie łask za wstawiennictwem św. Zygmunta Szczęsnego. Siostry serdecznie zapraszają.
4. W środę, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, na wieczorną Eucharystię zapraszamy mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy i pielęgniarki z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.
5. W piątek w naszej wspólnocie parafialnej wspominamy 99 r. konsekracji naszej świątyni. Dziękujemy za budowniczych naszej Świątyni wybudowanej w latach 1913 i 1914, kiedy proboszczem był ks. Franciszek Ruszczyński i konsekrowanej 20.10.1918 roku przez Ks. arcybiskupa Dalbora – Prymasa Polski. Obecnie przeżywającej swoją renowacje.
6. Nabożeństwa różańcowe: codziennie w naszym kościele dla dzieci godz. 16.45 ( od poniedziałku do piątku) Dorośli o godz. 17.30 w niedzielę o godz. 16.00 w sanktuarium. Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła w sposób szczególny w tym tygodniu:

poniedziałek Mieszkańcy Rejonu I:
Komorów Stara Wieś i Komorów nad szosą, Zagórze
wtorek Mieszkańcy Rejonu II - Komorów Kobyle, Wygony, Piaski
środa Mieszkańcy Rejonu III – Komorów Pustkowie, Budy
czwartek Mieszkańcy rejonu IV – Mikstat Pustkowie
piątek Mieszkańcy rejonu V - ulice: Osiedle Bielany, Kaliska
sobota Mieszkańcy rejonu : VI Mikstat – ulice: Rynek,
Kościelna, Chopina, Kościuszki, Matejki,
Mickiewicza, Skryta, Południowa.
Niedziela VII Mikstat – ulice: Jęczmienna, Polna, Różana,
Torfowa, Łąkowa, Kłosowa

7. Próba zespołu czwartek i piątek godz. 19.00 – Salka kominkowa.
8. Spotkanie Wspólnoty młodzieży piątek godz. 20.00 – Salka kominkowa.
9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy VII i II gimnazjum – niedziela godz. 11.00
10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, dzisiaj naszą materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność składając ofiary do puszek.
11. W biurze parafialnym można zgłaszać wymienianki za naszych zmarłych, roczne, jednorazowe, a także przez oktawę od 1 do 8 listopada. Proszę, aby wymienianki roczne zgłaszać tylko w biurze parafialnym. Można zgłaszać intencje Mszy św. na I półrocze 2018. U ministrantów można zaopatrzyć się w kartki pomocne do wypisania wymienianek jednorazowych.
12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Opiekun - wiadomości z naszej diecezji napisano również o naszej parafii; Rozmowa z S. Anna Jakubowska pochodząca z parafii w Kotłowie – postulatorce w procesie beatyfikacyjnym s. Włodzimiry Wojtczak o pochodzącej z naszej diecezji kandydatce na ołtarze., Gość Niedzielny, Niedziela: Portugalia w świetle Fatimy. Do nabycia jest już Kalendarz Diecezji Kaliskiej na rok 2018. Koszt kalendarza to 5 zł stanowi on, jak co roku, cegiełkę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej.
13. Osoby, które dostarczyły skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej proszone są do zgłoszenia się po odbiór żywności od wtorku do czwartku w godzinach 15.00 – 17.30 w salce kominkowej.
14.Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Wszystkim Gościom i Parafianom na nowy tydzień Szczęść Boże!

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak