Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

VI Niedziela Wielkanocna

01.05.2016 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo na godz. 16.00 w sanktuarium. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie o godz. 18.00 przed wieczorną Eucharystią, sobota o godz. 17.45. Niedziela godz. 16.00 – w Sanktuarium. Dzieci będą otrzymywały karteczki z wizerunkami Matki Bożej czczonych w naszej Ojczyźnie i będą wklejać do specjalnej książeczki.
2. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione o godz. 8.00, 9.30, 16.00, podczas Eucharystii o godz. 11.00 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Od godz. 15.00 Majówka z Krainą Eldorado w Parku: gry i zabawy dla dzieci, Młodzieżowe występy artystyczne, pokaz rzeźby w drewnie piłą łańcuchową, Chór z e Stacji Bukownica, Na koniec zabawa taneczna z zespołem Bajadera.
3. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące - Dni Krzyżowe poniedziałek godz. 18.00 sanktuarium, wtorek po Mszy Św. O godz. 8.00, środa godz. 18.00.
4. W środę wspomnienie Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30 będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.
5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. W sanktuarium Św. Józefa modlitwa w intencji rodzin transmitowana przez telewizję TRWAM.
W piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą – od godz. 10.00 zapisy w zakrystii. Po południu będzie okazja do spowiedzi dla wszystkich, 15.30 – 16.30, 17.30 – 18.30. W sobotę 7.30 godzinki, 8.00 Msza św.
6. Apele Jasnogórskie połączone z Nabożeństwem Majowym:
Wtorek godz. 21.00 – Komorów Kapliczka na starej Wsi i Mikstat, ul. Krakowska;
Sobota godz. 21.00 – Mikstat Pustkowie Kapliczka obok Ilskich, Mikstat – Krzyż na ul. Grabowskiej.
7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
8. Próba dla dzieci I Komunijnych – środa godz. 16.30.
9. Dziękuję wszystkim, którzy w sobotę pomogli w pracach porządkowych w parku.
10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Opiekuna – gdzie możemy przeczytać o parafii w której proboszczem jest ks. kan Michał Pacyna,a także o naszej parafii. „Gościa Niedzielnego, Mały Gość Niedzielny. Niedziela.
10. Pragniemy poinformować o zbliżającym się wydarzeniu z nauczaniem, posługą i uwielbieniem pt Czas Radości – Radość w Panu jest naszą ostoją. Nauczanie prowadzić będzie Maria Vadia, która jest świecką misjonarką, przepełnioną Duchem Świętym. Od lat zaangażowana jest w posługę w odnowie charyzmatycznej. Jest założycielką fundacji Chwała Boża, która zajmuje się głoszeniem Jezusa i Ewangelii. Spotkanie odbędzie się w środę 4 maja w hali widowiskowej OSRiR w Kaliszu przy ulicy Łódzkiej 29 od godz. 15.30 do 21.15. zainteresowanych prosimy aby zabrali ulotki od ministrantów.
11. Zarząd Związku Emerytów , Rencistów i Inwalidów w Mikstacie organizuje wycieczkę Gniezno – Msza Św. Przy grobie Św. Wojciecha, Osada Biskupin, Inowrocław – tężnie w dniu 24 maja br( wtorek) wyjazd godz. 6.00 odpłatność 65 zł. Zgłoszenia przyjmuje Pani Regina Stasierska tel. 518 868 793. Zapisy do 10 maja.
12. Zapraszamy wszystkich absolwentów od roku 1982 Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych na wspólne spotkanie po latach w sali OSP w Biskupicach Zabarycznych 11 czerwca 2016 o godz. 15.00. Kontakt Jolanta Wronka-Grzesiak 693169978 oraz Małgorzata Jończak – Lawędowska 691501255.
13. Szanownym Solenizantkom i Solenizantom, jubilatom miesiąca maja serdeczne życzenia: Błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak