Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

VII Niedziela Zwykła

19.02.2017 r.

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary,do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
2. Dzisiaj spotkanie zawiązującej się wspólnoty osób dorosłych o godz. 17.00 – probostwo.
3. Biesiada Mikstacka w Komorowie w sobotę 25 lutego. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Składam serdeczne podziękowanie za składane fanty. Gdyby ktoś chciał wesprzeć we fanty można przynieść do biura parafialnego.
4. W tym tygodniu mają swoje spotkania:
- wtorek godz. 19.00 – zbiórka ministrantów;
- czwartek o godz. 16.30 zespół charytatywny;
- czwartek godz. 19.00 – próba zespołu - salka kominkowa;
- czwartek o godz. 20.00 w salce obok probostwa - wszyscy, którzy na co dzień borykają się z problemem alkoholu swoich najbliższych;
- piątek godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego;
- piątek godz. 19.00 – wspólnota młodzieżowa – salka kominkowa
- sobota – godz. 10.00 zbiórka kandydatów na ministrantów;
5. Za tydzień na Mszę Św. o godz. 11.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania oraz rodziców. Jest to bardzo ważne spotkanie, dlatego obecność obowiązkowa.
6. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Stanisława Muchę i Andrzeja Pausia z Komorowa. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Opiekun" – o tym , dlaczego rośnie liczba rozwodów i związków niesakramentalnych, wieloletnie, szczęśliwe małżeństwa zdradzają receptę na udany związek; najnowsze wiadomości z diecezji, "Gość Niedzielny" -Polski biskup został specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka do Medjugorja. Jaki jest cel tej podróży?, "Mały Gość Niedzielny" – już teraz zachęca do wielkopostnej akcji „Ratujmy razem świat”.zaprasza na targi, gdzie w jednym miejscu znalazło się 70 tysięcy zabawek; "Niedziela" – o naprawianiu polskiej szkoły; o Nadwornym lekarzu Pana Boga – o uzdrowieniach w Lourdes.
8. Druhowie Strażacy zwracają się z prośbą o pomoc i wsparcie w zbieraniu podpisów pod Inicjatywą Ustawodawczą o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń zdrowotnych , dotyczącej dodatku do emerytury dla członków OSP. Dzisiaj przed kościołem będą zbierali podpisy i udzielali wyjaśnień dotyczących tej ustawy.
9. 10 marca (piątek) jest możliwość wyjazdu do kina na film o doświadczeniu cierpienia i Bożej Miłości „Chata”. Więcej informacji u ks. wikariusza.
10. Spotkanie zawiązującej się wspólnoty dla małżeństw 11 marca o godz. 19.00 na probostwie.
11. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia.
12. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i błogosławionego dobrego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak