Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

V Niedziela Zwykła

07.02.2016 r.

1.W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi – tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła. Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi nie dajcie się zniewolić! ”, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją.
2.Bóg zapłać za wygłoszone kazania ks. Prałatowi Kazimierzowi Walczakowi oraz Księżom z Domu Jana Pawła II za uświetnienie naszej uroczystości odpustowej. Dziękuje również:
- Czcicielom Św. Agaty za kwiaty na ołtarz św. Agaty. Dziś po każdej Mszy Św. poświecenie chleba i wody.
- trzem rodzinom za dary na stół na probostwo dla kapłanów posługujących w miniony piątek
- za chleb Państwu Brylewskim.
3. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania „ Mikstackiej Biesiady”. Całemu zespołowi Charytatywnemu, wszystkim, którzy w sposób bezpośredni pomogli w organizacji. Tak wielu naszym parafianom, którzy ofiarowali fanty na losy. Dziękuję również firmie AMI. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać! W sposób szczególny wszystkich dobroczyńców polecam w Mszy św. za parafian. Dochód z Biesiady zostanie przeznaczony na pomoc charytatywną dla potrzebujących w naszej parafii.
4. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 10.00, 16.30, 19.00 – sanktuarium. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. Obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.
5. Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz. 10.00 pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują.
6. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. Dzieci zapraszamy na godz. 16.30, dorosłych na godz. 17.30, młodzież o godz. 20.00.
7. Od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, popołudniami o godz. 15.00 będziemy śpiewać gorzkie żale i słuchać nauk pasyjnych.
8. W przyszłą sobotę o godz. 19.30 w Sali Kominkowej rozpoczynamy dekanalny kurs przedmałżeński.
9. W tym tygodniu mają swoje spotkania:
- czwartek godz. 17.00 – zespół charytatywny
- czwartek godz. 19.00 zespół muzyczny
- czwartek o godz. 20.00 - wszyscy, którzy na co dzień borykają się z problemem alkoholu swoich najbliższych spotkanie grupy wsparcia. Przypominam również, że punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu jest czynny w każdą środę w godz. 15.30 – 19.30 w budynku Miejsko- Gminnego Ośrodka zdrowia – I piętro.
- w piątek godz. 15.00 – Czciciele Miłosierdzia Bożego
- sobota po Msz św. o g. 8.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci
10. W okresie Wielkiego Postu w ramach spotkań piątkowych młodzież oraz kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 20.00 .
11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Opiekun"- wiadomości z naszej diecezji, "Gość Niedzielny", "Niedziela". Każdy znajdzie coś dla siebie. Przypominam również, że codziennie od godz. 8.00 do 10.00 i od godz. 15.00 do 21.00 na falach 103,1 FM można słuchać naszego radia diecezjalnego „Radio Rodzina”.
12. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak