Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

II Niedziela Adwentu

10.12.2017 r.

1. Po raz XVIII przeżywamy w naszej ojczyźnie: Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na ten cel.
2. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele od wtorku do piątku o godz. 17.15.
3. Serdeczne podziękowania
-za ofiary składane w minionym tygodniu na renowację świątyni;
- wszystkim, którzy podjęli się przygotowania paczek dla dzieci z Domu Życia w Odolanowie. Paczki proszę dostarczyć do III niedzieli Adwentu;
- za ofiary składane dzisiaj na cele gospodarcze naszej wspólnoty
4. W tym tygodniu mają swoje spotkania:
- czwartek po roratach Apostolstwo Dobrej Śmierci-salka obok probostwa;
- czwartek godz. 20.00 – Grupa Wsparcia.
- piątek godz. 15.00 – czciciele Bożego Miłosierdzia
5. Wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi niech będzie między innymi zapalona świeca Caritasu na wigilijnym stole. Świece wigilijne w cenie 15 i 6 zł można nabywać w każdą niedzielę przy wejściu do świątyni.
6. W sanktuarium św. Józefa w Kaliszu rozpoczynają się Msze Św. W intencji o dobrego męża/ żonę. Będą one zawsze w III piątek miesiąca o godz. 19.30 . W tym miesiącu przypada to 15.12.br.
7. W sobotę w naszej wspólnocie dzień Sakramentu Pokuty z zaproszonymi kapłanami. Okazja do spowiedzi św. 9.00-10.00, 11.00-12.00, 15.o00-16.00, 16.45-18.00; 19.30 -20.30. Zachęcam do skorzystania z tej okazji.
8. Również w sobotę na Rynku Jarmark Bożonarodzeniowy więcej informacji na plakatach. Organizatorzy zapraszają.
9. W przyszłą niedzielę 17 grudnia społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. E. Estkowskiego w Mikstacie zaprasza na uroczysty Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu szkolnych zespołów muzycznych. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w hali sportowej w Mikstacie. Będzie również piękne krótkie przedstawienie. W czasie koncertu odbędzie się zbiórka na Dom Dziecka w Ostrzeszowie. Warto skorzystać z tego zaproszenia.
10. W imieniu organizatorów, za zgodą i pod patronatem Księdza Biskupa Edwarda Janiaka, zapraszamy na koncert kolęd pod tytułem „Betlejem w Polsce” Wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej m.in. Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Agnieszka Musiał wraz z orkiestrą. Podczas tego Bożonarodzeniowego spotkania będą wykonywane najpiękniejsze kolędy z całego świata. Koncert odbędzie się 11.01.2018 o godz. 19.00 w hali „Arena Winiary” w Kaliszu. Zapisy na bilety w cenie 40,60,80 zł u Księdza Wikariusza Krzysztofa. Bilety można również kupić przez stronę internetową: bilety24.pl lub betlejemwpolsce.pl
11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: "Opiekun", "Gość Niedzielny", "Niedziela".
12. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Sylwestra Walasa z ul. Kaliskiej . Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...
13. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia.
14. Wszystkim Gościom i parafianom życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia, który daje Bóg. Szczęść Boże!

Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak