Kościół Św. Trójcy
Mikstat 3D

Niedziela - XVII Zwykła

27.07.2014 r.

1. W tym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję!? Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest święty Maksymilian Maria Kolbe.
2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować:
- Stałej asyście za udział w Odpuście Matki Bożej Szkaplerznej w Grabowie oraz Panom Manuelowi Żurkowi i Pawłowi Braunowi, którzy umożliwili przejazd.
- Wszystkim drogim Parafianom za życzenia z okazji święta mojego patrona – za złożone prezenty, dowody życzliwości,
- Chórzystom i Orkiestrantom za asystę podczas tej Mszy Św. w mojej intencji
- Dziękuję nowożeńcom minionego tygodnia za ofiarowany ornat dla sanktuarium ,kropielnicę do Świętej Trójcy oraz za kwiaty do obu kościołów.
- Wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty. Przypominam, że kwiaty można składać do wiadra przy bocznym wejściu.
3. W piątek mija 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu młodych ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do kształtowania postawy patriotyzmu, potrzebnej nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.
4. W pierwszy piątek miesiąca będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w naszym kościele 15.30 – 16.30 i 17.30 – 18.30 Msze św. o godz. 07.00, i 18.30. To dobra okazja do skorzystania z sakramentu pokuty przed nowenna i odpustem Św. Rocha. I Sobota miesiąca godz. 7.30 śpiewamy godzinki, 8.00 Msza Św. O godz. 21. 00 Apel Jasnogórski w Parku przy kapliczce Św. Rocha.
5. W sobotę od godziny 9.00 zapraszam mieszkańców Komorowa do prac porządkowych w sanktuarium
6. Ponawiam zaproszenie ks. Biskupa Edwarda Janiaka do wspólnej pierwszoczwartkowej Modlitwy w intencji rodzin i obrony życia poczętego. Jako dekanat zostaliśmy zaproszeni do włączenia się w dzieło modlitwy 7 sierpnia . Wyjazd z Mikstatu o godz. 15.35 . Koszt 20 zł zapisy w biurze parafialnym
7. Prasa katolicka: Gość Niedzielnym, Przewodnik Katolicki”
8. Do nabycia jest już Kalendarz Diecezji Kaliskiej na rok 2015 w cenie 5 zł i stanowi on, jak co roku, cegiełkę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej.
9. W ramach pielgrzymki kaliskiej i diecezji kaliskiej w miesiącu sierpniu wędrują pielgrzymi z Koźmina Wlkp. W tej grupie pielgrzymowało w ostatnich latach wielu naszych parafian, podobnie zapraszam w tym roku. Pielgrzymi przybędą do naszej parafii 8 sierpnia i proszą o nocleg. Ponadto w naszej parafii zatrzymuje się następnego dnia na postój obiadowy grupa brązowa z Ostrowa Wlkp.
10. Szanownym Solenizantkom, Solenizantom, Jubilatom miesiąca sierpnia serdeczne życzenia: błogosławieństwa Bożego, zdrowia i wszelkiej pomyślności!
11. Wszystkim gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia, który daje nam Bóg, a braciom rolnikom na trud żniwny mówimy: Szczęść Boże!

Ks. kan. Krzysztof Ordziniak.
proboszcz.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 VII – świętej Marty, siostry Łazarza i Marii, przyjaciół Jezusa. To w ich do-mu Jezus spędził ostatnie dni przed swoją męką, pokazując w ten sposób, jak cenną wartością są więzy przyjaźni. My także starajmy się je budować z ludźmi, których Bóg stawia na naszej drodze;
• 31 VII – świętego Ignacego z Loyoli, nawróconego rycerza, który poświęcił swoje życie Bogu. Założył Towarzystwo Jezusowe. Jest uznawany za wybitnego znawcę duszy ludzkiej.
• 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i Doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe);
• 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.