O. Łukasz Buzun
Biskupem Pomocniczym Naszej Diecezji

05.07.2014r.

Nasza Diecezja ma biskupa pomocniczego. Ta radosna dla nas diecezjan decyzja papieża Franciszka została ogłoszona w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Biskupem pomocniczym naszej diecezji został paulin O. Łukasz Buzun, który obecnie jest przeorem na Jasnej Górze. Warto dodać, że funkcje te objął zaledwie trzy miesiące temu.
     Ojcu Łukaszowi Buzunowi szczególnie bliskie są problemy małżeństwa i rodziny, sprawował posługę w radiu Jasna Góra, posługiwał w konfesjonale siostrom zakonnym.
     To radosna dla nas wiadomość, gdyż jak pamiętamy w czasie spotkania z papieżem Franciszkiem w dniu 1. lutego 2014 roku w ramach wizyty ad limina Apostolorum Biskup Ordynariusz Edward Janiak poprosił Go o biskupa pomocniczego dla naszej diecezji. Zostaliśmy wtedy poproszeni o modlitwę w tej intencji. Modlitwy zostały wysłuchane i już wkrótce będziemy się mogli radować posługą w naszej diecezji Biskupa Pomocniczego o. Łukasza, który z Jasnej Góry od tronu Maryi naszej Matki i Królowej przeniesie się do miasta, do diecezji, której patronuje Jej Oblubieniec, Święty Józef.
     Warto dodać, że O. Łukasz Buzun przyjmie święcenia biskupie na Jasnej Górze..., tak, tak 16 sierpnia, w dniu, w którym będziemy przeżywali nasze uroczystości odpustowe. Może nam się wydać dziwna ta zbieżność, ale przecież nic nie dzieje się przypadkowo. Ta zbieżność jest dla nas zobowiązująca.
     Otoczmy Księdza Biskupa Łukasza Buzuna naszą modlitwą. Prośmy, by Maryja i Święty Józef wspierali swoim wstawiennictwem u Pana wszelkie podejmowane przez Niego działania, prośmy o łaskę zdrowia i siły potrzebne do realizacji pasterskiej posługi.

Z życiorysem O. Łukasza Buzuna można zapoznać się na:

_w_Kaliszu.html