HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre StronyZakończenie pierwszego etapu prac renowacyjnych

13.11.2016r.


     Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych zakończył się pierwszy etap prac renowacyjnych. W kościele rozebrane zostały rusztowania, zniknęła foliowa zasłona, oddzielająca sklepienie prezbiterium od reszty kościoła. Wielu zastanawiało się co się za tą zasłoną dzieje. Kilkakrotnie na stronie internetowej pojawiały się zdjęcia pokazujące postęp prac. Dlaczego trwają tak długo, zastanawiało się wielu z nas. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na pierwsze efekty pracy konserwatorów. Podczas I etapu renowacji poddana została ambona i chrzcielnica oraz sklepienie prezbiterium. Najpierw nasze oczy mogły cieszyć się efektami prac wykonanymi przy chrzcielnicy i ambonie. Przywrócono im pierwotną kolorystykę, usunięte zostały warstwy przemalowań i efekt prac okazał się zadziwiający. Na efekty prac renowacyjnych przy sklepieniu trzeba było czekać nieco dłużej, ale tuż po uroczystości Wszystkich Świętych mogliśmy wreszcie je zobaczyć. Pięknie prezentuje się sklepienie w nowej nadającej mu ciepła kolorystyce. Odnowione elementy dekoracyjne, złocenia nabrały niezwykłego blasku. Wypiękniał nam ten fragment naszego parafialnego wieczernika. Wchodząc do kościoła nad bramą widzimy napis: Zaiste dom to Boży…. , a Bogu powinniśmy ofiarować to co najpiękniejsze.
     Dzięki ofiarności wiernych udało się zakończyć pierwszy etap prac. Za wsparcie modlitewne i materialne dzieła renowacji mikstackiej świątyni wszystkim ofiarodawcom mówimy z serca płynące Bóg zapłać i polecamy Ich opiece Trójcy Świętej i niebieskiego Patrona miasta Mikstat Świętego Rocha.
     Na zimowy czas przerywamy prace renowacyjne, bo zimowy czas nie sprzyja takim pracom, ale także po to by zgromadzić środki materialne na ich kontynuację. Wszak rozpoczęte dzieło trzeba będzie przysłowiowymi małymi krokami przy Bożej Opatrzności i ludzkiej życzliwości i ofiarności doprowadzić do końca…
     Zapraszamy do galerii. Można tam zobaczyć efekt renowacyjnych prac.Zdjęcia

Copyright (c) 2012 - 2016 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie