O świętym Rochu i wierze w czasie epidemii…

31.03.2020r.

Od kilku miesięcy słyszymy, a w ostatnich tygodniach doświadczamy epidemii koronawirusa. Święty Roch jest patronem od morowego powietrza, jest tym, którego orędownictwa przywoływano w okresie wielkich epidemii nawiedzających świat. Uznałem, że w obliczu pandemii koronawirusa warto przypomnieć postać tego Świętego Uzdrowiciela. Zaproponowałem Redaktorowi portalu Dziennik Parafialny Panu Pawłowi Pomiankowi tekst o życiu i posłudze św. Rocha, a także kilka modlitw na czas epidemii. Tekst spotkał się z zainteresowanie czytelników portalu, a kilka dni później Pan Paweł Pomianek poprosił mnie, abym jako kustosz Diecezjalnego Sanktuarium Świętego Rocha w Mikstacie podzielił się z czytelnikami portalu refleksjami o tym, dlaczego w czasie epidemii należy przyzywać orędownictwa św. Rocha. Padły też pytania, o to jak przeżywać wiarę w czasie epidemii. Były i inne pytania, przyznam, że trudne. Jakie? Zobaczcie sami…. Może staną się one inspiracja do refleksji nad przeżywaniem wiary w czasie epidemii?

Link do wywiadu:

-stajemy-wobec-epidemii-bezsilni-rozmowa-z-ks-krzysztofem-ordziniakiem/