HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Program Ziarno o Św. Rochu
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DPaździernikowe spotkanie
w Szkole św. Rocha

15.10.2022r.


Każdy może do Rochowej Szkoły przyjść. Przyjdź i Ty…

     15 października odbyło się w salce kominkowej kolejne spotkanie w Szkole Świętego Rocha. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą, którą poprowadził Ksiądz Kustosz.
     Podczas październikowego spotkania Ksiądz Krzysztof podjął z dziećmi rozmowę na bardzo ważny temat. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Ksiądz wyjaśnił dzieciom istotę tych dnia. Jednocześnie zwrócił uwagę na szerzącą się modę na Halloween, zwyczaj obchodzony 31 października w wielu krajach, coraz popularniejszy także w Polsce. Ksiądz Krzysztof opowiedział naszym najmłodszym o źródłach tego zwyczaju. Dzieci wiedzą, że jest on zagrożenie dla życia duchowego. Uczestnicy spotkań w Szkole Świętego Rocha wiedzą, że każdy może być świętym, jeśli tylko chce …Oni bardzo chcą być świętymi. Ksiądz Kustosz zwrócił uwagę, że nie należy wdawać się w dyskusję ze złym. Wyjaśnił dzieciom czym zajmuje się egzorcysta.
     Ksiądz Krzysztof poinformował dzieci, że 31 października przejdzie ulicami naszego miasta „Korowód Świętych” i wyraził nadzieję, że nie zabraknie na nim dzieci ze Szkoły Świętego Rocha. Zachęcał dzieci, by pomyślały, za jakiego świętego chcecie się przebrać.
     W drugiej części spotkania poznaliśmy postać bł. Carlo Acutisa. Carlo żył bardzo krótko, bo zaledwie 16 lat, ale uczynił w swoim życiu tak wiele dobra, że został ogłoszony błogosławionym. Carlo kochał Maryję modlitwę różańcową. W wieku siedmiu lat przyjął pierwszy raz Pana Jezusa do swego i od tego czasu codziennie uczęszczał na Mszę św. i przyjmował Komunię św. Mówił: „EUCHARYSTIA jest moją autostradą do nieba”. Był, jak mawia jego mama chłopcem, który czynił zwykłe rzeczy w niezwykły sposób. Lubił grać w piłkę, grał na saksofonie, interesował się komputerami, Internetem. Dostrzegł, że korzystając we właściwy sposób z Internetu można wiele osób doprowadzić do Boga. Przygotował prezentację o cudach Eucharystycznych i o Matce Bożej. Był, tak jak nasz patron, św. Roch zafascynowany życiem św. Franciszka, kochał zwierzęta interesował się przyrodą. Chętnie pomagał ubogim i swoim kolegom.
     Zmarł na białaczkę w 2006 roku, został beatyfikowany w 2020 roku. Dzieci otrzymały obrazki bł. Carlo z modlitwą.
     Obecnie odbywa się w naszym kraju peregrynacja relikwii bł. Carlo. Pierwszym tygodniu listopada będą one w naszej diecezji. 5 listopada (sobota) na godzinę 12.00 do parafii pw. NMP Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim na spotkanie w znaku relikwii z bł. Carlo zaproszone są dzieci. Ksiądz Kustosz proponuje wspólny wyjazd uczestnikom spotkań Szkole św. Rocha na to niezwykłe spotkanie.
     Spotkanie zakończyło się modlitwą.
Podczas wrześniowego spotkania dzieci zostały zapoznane z legendą o Matce Bożej Siewnej. Miały za zadanie wykonanie ilustracji do tej legendy. Dziękujemy za wszystkie piękne prace i cieszymy się, że do grupy dołączyły kolejne osoby. W galerii można zobaczyć prace przygotowane przez uczestników spotkań.

Warto zajrzeć:
https://carloacutis.pl/


Zdjęcia

Prace DzieciCopyright (c) 2012 - 2022 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie