HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre StronyBetlejemskie Światło Pokoju
w mikstackim wieczerniku

20.12.2016r.


     Na adwentowym wieńcu płoną już cztery świece. To znak, że uroczystość Bożego Narodzenia coraz bliżej. Od kilku lat, gdy ta jedyna w swej atmosferze, niepowtarzalna noc się zbliża pojawiają się harcerze z zapaloną latarenką. Płomień, który w niej płonie jest jednak niezwykły, bo pochodzi z Betlejemskiej Groty, miejsca narodzenia Jezusa.
     Betlejemskie Światło Pokoju A.D 2016 przywieźli harcerze 11 grudnia z Jasnej Góry.
     We wtorek (20 grudnia) podczas mszy roratniej harcerze przybyli z Betlejemskim Światłem Pokoju do naszego mikstackiego wieczernika. Około godz. 17:15 harcerze wraz ze swoim proporcem stanęli w bramie wejściowej kościoła.
     Na początku Mszy Świętej Druhny i Druhowie z 1 Szczepu Ziemi Mikstackie im. Powstańców Wlkp. wraz z Komendantem Hufca Ziemi Ostrzeszowskiej phm. Mariuszem Ciechanowskim. przekazali Betlejemskie Światło Pokoju Ks. Wikariuszowi Krzysztofowi .Niezwykły nastrój panował w czasie tej Mszy Świętej. Półmrok panujący w świątyni rozświetlały lampiony przyniesione przez dzieci i Światło Betlejemskie przyniesione przez harcerzy.
     Po zakończeniu Mszy Świętej wiele osób zabrało do swoich domów Betlejemskie Światło Pokoju. Stojące przy ołtarzu w kościele i zaniesione do naszych domów Betlejemskie Światło Pokoju przypomina nam, że Pan jest już blisko, naprawdę blisko.
     Mobilizuje nas ono do czuwania i oczekiwania wraz z Maryją na przyjście Pana. Dzięki naszym harcerzom mamy namiastkę Betlejem w naszym kościele, w naszych domach. Chociaż od Betlejem dzielą nas tysiące kilometrów stało się nam ono bliższe.
     W tę jedyną i niepowtarzalną noc Jezus znajdzie przygotowane dla Niego miejsce w naszych sercach, a my, dzięki harcerzom i instruktorom będziemy mogli świętować narodzenie Pana w blaski płomienia z Betlejemskiej Groty.ZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2016 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie