HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre StronyPielgrzymi Pieszej Poznańskiej Pielgrzymki
w naszej parafii

10.07.2016r.


     „Do Częstochowy prowadzisz nas, Do Częstochowy przez pola, las”( z pieśni)
     Lipiec i sierpień to miesiące, w których z różnych zakątkach naszego kraju wyruszają piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Polacy ukochali szczególnie Maryję. To do Jej tronu na Jasną Górę w wakacyjnych miesiącach z różnych stron wyruszają pielgrzymki. Wśród ich jest także Poznańska Piesza Pielgrzyma, która w tym roku odbywa się po raz osiemdziesiąty drugi. Hasło tegorocznej pielgrzymki nawiązuje do przeżywanego Nadzwyczajnego Roku Jubileuszu Miłosierdzia. Przebiega ona pod hasłem „ Bądźmy świadkami miłosierdzia”, a jej patronką jest Święta Faustyna.
     Pielgrzymi wyruszyli z Poznania 6. lipca i tradycyjnie już 10. lipca przybyli do naszej parafii. Tak jak to już jest tradycją, dla kilku grup na stadionie miejskim został przygotowany posiłek, zaś grupa 8 zatrzymała się w Mikstacie na nocleg. W Komorowie zaś nocowali pielgrzymi z grupy 9. Od trzech lat pielgrzymi zmierzający na nocleg do Komorowa zatrzymali się w naszym Diecezjalny Sanktuarium Świętego Rocha. I można powiedzieć, że to spotkanie w Sanktuarium miało niezwykły charakter, bo oto pielgrzymi przybyli do swego Patrona. Święty Roch patronuje bowiem także pielgrzymom. W Sanktuarium postać Patrona miejsca przybliżył pielgrzymom Kustosz Sanktuarium Ks. Kan. Krzysztof Ordziniak. Był czas na indywidualną modlitwę. W Sanktuarium pielgrzymi odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia i wyruszyli w dalszą drogę. Od miejsca noclegu dzieliły ich tylko dwa kilometry. A potem nadszedł czas na zasłużony odpoczynek, by rano znów wyruszyć na szlak prowadzący przed tron Maryi i Jej Boskiego Syna.
     Pielgrzymi grupy 8. spotkali się o godz. 19:30 w naszym parafialnym wieczerniku na czuwaniu modlitewnym z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Było to czas refleksji, zadumy i okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
     W upalny poniedziałkowy poranek pielgrzymi wyruszyli w dalszą drogę. Na pielgrzymi szlak zabrali ze sobą Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Wyruszyli w dalszą drogę, bo taki już jest los pielgrzyma. 15. lipca spojrzą w zatroskane oczy Maryi, złożą u Jej stóp swoje, a mamy nadzieję, że także nasze podziękowania i prośby.
     A do nas wrócą za rok, jak zwykle 10 lipca...Zdjęcia

Copyright (c) 2012 - 2016 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie