HOME
Kościół Św. Trójcy
Sanktuarium Św. Rocha
Program Ziarno o Św. Rochu
Biuro parafilne
Cmentarz Parafialny
Osoby w Parafii
Liturgia słowa
Komentarze do Ewangelii
Grupy Duszpasterskie
Kapliczki w Mikstacie
Park Parafialny
Dobre Strony
Kamery z Kościoła
Mikstat 3DNowenna miesięcy przed 100-leciem
konsekracji naszej fary

20.02.2018r.


Święty Boże, Święty mocny,
Święty nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami.
Tobie cześć, Tobie chwała,
Tobie dziękczynienie po wszystkie wieki,
o Trójco błogosławiona.


     Msza św. w intencji budowniczych i dobroczyńców oraz nabożeństwo ku czci Trójcy Świętej rozpoczęło duchowe przygotowania do obchodów 100- lecia mikstackiej fary.
     W życiu każdej wspólnoty parafialnej są wydarzenia wyjątkowe, niezwykle ważne. Niewątpliwie do takich, należy zaliczyć uroczystości odpustowe, ale także rocznice konsekracji kościoła. Konsekracja kościoła to wydarzenie wyjątkowe w historii kościoła. Nie we wszystkich parafiach znana jest ta data. Kościół farny pw. Świętej Trójcy w Mikstacie został konsekrowany 20 października 1918 roku przez Abpa gnieźnieńskiego i poznańskiego Edmunda Dalbora. Zatem w tym roku wspólnota parafialna będzie obchodziła 100- lecie tego wydarzenia. Do tak ważnego wydarzenia należy się przygotować. Od dwóch lat prowadzone są w mikstackiej farze prace renowacyjne.
     Natomiast do tak ważnego jubileuszu należy się także przygotować duchowo. Czynić to będziemy poprzez Nowennę miesięcy do Trójcy Świętej.
     W związku z tym 20 lutego, dokładnie na dziewięć miesięcy przed 100. rocznicą konsekracji kościoła pw. Świętej Trójcy o godz. 18:00 ks. kan. Krzysztof Ordziniak sprawował Mszę Świętą dziękczynną w intencji wszystkich dobrodziejów i budowniczych naszej Świątyni. Po Mszy Świętej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówiona została modlitwa nowennowa. Następnie modliliśmy się koronką do Trójcy Przenajświętszej, po której w świątyni wybrzmiały wezwania Litanii do Trójcy Świętej. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło pierwsze spotkanie modlitewne przygotowujące nas do 100- lecia konsekracji naszego obecnego kościoła farnego. Warto tu dodać, że Święta Trójca patronuje mikstackiej parafii od wielu stuleci.ZdjęciaCopyright (c) 2012 - 2018 Parafia Św. Trójcy - Św. Rocha w Mikstacie